Czy opakowanie produktu ma znaczenie?

Prowadzisz już dłuższy czas swój własny biznes, wytwarzasz ciekawy towar, który jest dobrze odbierany przez rynek. Zauważasz jednak pewną stabilizację, przechodzącą jednak powoli w regres. Konkurencja oczywiście istnieje i zaczyna wchodzić w twój wycinek rynku. Zaczynasz analizować i okazuje się, że elementem ich przewagi zaczyna być estetyczniej i lepiej opakowany towar.

Jak skutecznie zająć się pakowaniem produktów?

Okazuje się dziś, że towar, nawet najlepszej jakości, sam się nie obroni. Musi być ładnie, estetycznie i efektownie zapakowany. Dzisiejszy klient, dokonując decyzji o zakupie, często kieruje się estetyką naszego opakowania. Warto zatem zadbać o to, by pakowanie produktów czy przepakowywanie towarów było w naszej firmie na możliwie najwyższym poziomie. Możemy tym zajmować się samodzielnie, bądź też przeanalizować rynek, na którym coraz powszechniej działa co-packing. Jest to dość nowatorska usługa, oferowana przez firmy zewnętrzne, jednak warta naszego zainteresowania. Zamiast samemu drążyć temat właściwego zapakowania i konfekcjonowania naszych produktów, warto skorzystać z usług specjalistów w tym zakresie.

Czy jesteśmy skazani na co-packing, jako niezbędną usługę dla naszej firmy?

Oczywiście nie, jest to tylko całkiem atrakcyjna alternatywa. Możemy sami stworzyć w naszym przedsiębiorstwie dział, który zajmie się właściwym i skutecznym pakowaniem naszych produktów. Opracujemy strategię działania, oddelegujemy pracowników, wyposażymy ich w niezbędne materiały i narzędzia. Zanim jednak to zrobimy, warto przeanalizować rachunek kosztów. Jeśli pragniemy by nasz nowo tworzony dział świadczył usługi na najwyższym poziomie, koszty jego zbudowania nie będą takie niskie. A jeżeli już coś robić, to jakość musi być co najmniej dobra.

Jak skalkulować, co nam się bardziej opłaca?

Oczywiście warto policzyć, czy pakowanie produktów zlecone firmie zewnętrznej, wyspecjalizowanej już w tego typu usługach, nie będzie po prostu dla nas tańsze. Zauważamy przecież, że specjalizacja w danej branży powoduje oszczędności związane ze skalą działalności. Zatem przepakowywanie towarów wyprowadzone na zewnątrz naszej firmy może być dla nas rozwiązaniem opłacalnym. Jednak powinno to być podparte dokładną analizą korzyści i oszczędności, jakie możemy uzyskać. Podsumowując, jest to usługa warta co najmniej naszego rozważenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://perfectmeridian.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *