Aerożel i jego nanotechnologiczna struktura

Aerożel stanowi jeden z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych. Dzięki swojej budowie oraz wszechstronności użycia zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swój dom przed utratą ciepła.

Aerożel i jego wyjątkowość.

Aerożel sklep jest w obecnym momencie materiałem izolacyjnym o najlepszych z możliwych parametrów. Takie doskonałe parametry zawdzięcza dzięki powstawaniu w procesie nanotechnologicznym. Nanotechnologia jest jedną z najnowszych i wciąż rozwijających się nauk zajmująca się tworzeniem struktur na poziomie atomów oraz cząsteczek. I na ich podstawie stworzony został właśnie aerogel sklep, który wytwarza się najczęściej na bazie krzemionki. Ze względu na swoją nowoczesność oraz skuteczność trzeba przyznać, że aerożel cena również jest wysoka w porównaniu ze starszymi materiałami izolacyjnymi.

Aerożel i jego właściwości.

Jak już wspomniano tego rodzaju mata izolacyjna cechuje się efektywnymi właściwościami termoizolacyjnymi, które wynikają z jej budowy oraz struktury. Aż 99,8 jej objętości stanowią pory, za które odpowiedzialne są opisane wcześniej nanocząsteczki. Aerożel sklep cechuje się również najniższym z możliwych zakresów współczynnika przewodzenia ciepła. Ponadto jest on materiałem całkowicie niepalnym i odpornym na działanie wysokich temperatur. Może być natomiast wrażliwy na działanie wilgoci. Aby temu zapobiec aerożel wzmocnić można włóknami szklanymi. Inżynieria znajdzie rozwiązanie na prawie każdy problem.

Aerożel i jego zastosowania.

Aerogel – porogel jest materiałem izolacyjnym przeznaczonych przede wszystkim do izolacji cieplnej sufitów, stropów, ścian budynków o różnej konstrukcji między innymi o konstrukcji drewnianej, betonowej lub ceglanej, lecz nie tylko. Aerożel – porogel to również materiał, który stosuje się do izolacji przyczep mieszkalnych, rurociągów, jachtów. Tego rodzaju mata termoizolacyjna ze względu na swoją bardzo małą grubość stosowana jest również w przemyśle obuwniczym, przemysłowym, komputerowym i wielu innych. Jak widać, możliwości zastosowania jest wiele. Aerożel cena jest jednak wyższa od innych form izolacji i jedynie z tego względu nie jest zbyt popularna podczas ocieplania budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *