SEP Wrocław – szkolenia i egzaminy

Praktyczne umiejętności z zakresu elektryki z pewnością się przydadzą nawet we własnym domu. Są one jednak niezbędne, gdy nasza praca związana jest z obsługą lub montażem instalacji elektrycznych, gazowych czy ciepłowniczych. Wtedy musimy posiadać uprawnienia SEP. Wrocław organizuje szkolenia w tym zakresie.

Dla kogo uprawnienia SEP Wrocław?

Najprostszą drogą do zdobycia tego rodzaju uprawnień jest odbycie specjalnego szkolenia oraz zdanie egzaminu. Dzięki temu otrzymuje się, tzw. legitymację sepowską, która uprawnia do pracy z określonymi instalacjami. Takie szkolenia organizowane są przez Stowarzyszenie Energetyków Polskich i przeznaczone są dla każdego, kto posiada co najmniej podstawowe wykształcenie oraz ukończone 18 lat.

Kurs SEP Wrocław skierowany jest również do czynnych elektryków czy gazowników, którzy posiadają nieaktualną legitymację. Takie uprawnienia wydawane są na określony czas, więc trzeba je systematycznie przedłużać, co również związane jest z odbyciem kursu oraz zdaniem pozytywnie egzaminu.

Trzy zakresy uprawnień SEP Wrocław, czyli G1, G2 oraz G3

Uprawnienia można zdobyć w kilku zakresach i związane są one z innym rodzajem urządzeń oraz instalacji. G1 to zakres związany z urządzeniami i instalacjami, które wytwarzają i przesyłają energię elektryczną, G2 to urządzenia ciepłownicze, a G3 to uprawnienia gazowe wrocław, czyli praca przy urządzeniach i instalacjach związanych z gazownictwem.

Uprawnienia gazowe Wrocław, elektryczne oraz cieplne przeznaczone są dla osób, które zajmują się obsługą i montażem tych instalacji oraz dla osób, które te prace nadzorują. W tym wypadku również należy okazać się legitymacją SEP Wrocław. Niezbędne jest więc odbycie szkolenia oraz zdanie egzaminu.

Jak wygląda kurs SEP Wrocław?

Na tego rodzaju szkolenia należy zapisać się w najbardziej odpowiadającym nam terminie. Mogą one odbywać się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Mają formę zamkniętą lub otwartą – wszystko zależy od naszych preferencji.

Szkolenia prowadzone są przez odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, która posiada długoletnie doświadczenie w branży. Każdy kursant otrzymuje również niezbędne materiały szkoleniowe z wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Kurs kończy się egzaminem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *