Druk sublimacyjny co dobrze jest o nim wiedzieć?

Dzisiaj nadruki stosuje się wszędzie. Drukuje się reklamowe gadżety, koszulki, flagi, kubki. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednim technikom druku. Jednym z najbardziej popularnych i najlepszych technik druku jest druk sublimacyjny. Ta metoda ma bardzo wiele zalet, a jedną z nich jest fakt, że powstały nadruk sublimacyjny jest trwały, odporny i bardzo wyrazisty.

Na czym polega druk sublimacyjny?

Nadruk sublimacyjny to inaczej sposób nanoszenia cyfrowej grafiki na konkretne przedmioty. Każda sublimacja druk ma wykonywany za pomocą papieru transferowego i specjalnych wodnych tuszy. W wyniku tego procesu stały stan danej substancji przechodzi od razu w stan gazowy. Dzięki temu barwnik, który był na papierze, za pomocą odciśnięcia go przez prasę, pod określonym ciśnieniem i w danej temperaturze, przechodzi na docelową powierzchnię. W ten sposób można drukować koszulki, chusty, obrusy, flagi, kubki i inne gadżety.

Najpierw musi być projekt

Nadruk sublimacyjny to efekt przeniesienia konkretnego projektu na docelowy przedmiot. Dlatego tak bardzo ważny jest tutaj odpowiedni projekt. Dobry projekt to plan, według którego wykonywana jest sublimacja druk. Projekt powinien być naniesiony na papier transferowy i z tego miejsca, poprzez proces sublimacji trafić na swoje miejsce.

Tego typu druk ma wiele zalet i dlatego jest to dzisiaj najczęściej używana metoda.

Same zalety

Sublimacja jest techniką, która pozwala na uzyskanie odpowiedniej jakości kontrastu oraz bardzo wyrazistych kolorów. Druk jest bardzo trwały, odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, nie blaknie i nie kruszy się. Taki nadruk jest doskonale i bardzo wyraźnie widoczny z dalekiej odległości. Dodać też trzeba, że wszelkiego rodzaju barwniki używane do druku sublimacyjnego są przyjazne środowiskowi naturalnemu, a co się z tym wiąże, nie są szkodliwe dla człowieka. Ponadto koszty wykonania nadruków sublimacyjnych nie są wysokie. Jest to idealny sposób na zdobienie reklamową treścią toreb, plecaków, saszetek czy innego rodzaju gadżetów.

Oryginalność

Dzisiaj tak bardzo ważne są wszelkiego rodzaju działania reklamowe i marketingowe. Firmy muszą się wyróżniać, wtedy zaistnieją na rynku i z powodzeniem sprzedadzą swój produkt lub swoje usługi. Wszystko jest możliwe przy wykorzystaniu druku sublimacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *