Dom z prefabrykatów – nowoczesny dom dla rodziny

Dom jest marzeniem wielu osób. Przed rozpoczęciem prac koniecznie trzeba podjąć decyzję, jaki powinien być dom. Domy prefabrykowane są coraz bardziej popularne i coraz chętniej wybierane przez inwestorów. O czym trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu z prefabrykatów?

Jak budowane są domy z paczki?

Domy z paczki to inaczej domy modułowe. Nazywane są w ten sposób, gdyż na plac budowy przyjeżdżają jako gotowe moduły, które jedynie trzeba poskładać.

Gotowe domy szkieletowe to rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia budowę. Dzięki modułom, które powstają w fabryce, gdzie przechodzą bardzo rygorystyczne kontrole, nie ma konieczności budowania w sprzyjających warunkach pogodowych.

Wylewanie fundamentu jest jedynym etapem budowy, który musi być przeprowadzony, gdy temperatury są dodatnie i nie ma opadów. Pozostała część procesu budowlanego nie jest uzależniona od warunków atmosferycznych.

Zalety i wady domów z prefabrykatów

Budowa domu to duże wyzwanie finansowe. Inwestorzy poszukują rozwiązań, które są trwałe i jednocześnie nie są dużym obciążeniem finansowym.

Domy prefabrykowane ceny wahają się od 2 000 zł/m2 za dom w systemie szkieletowym do 2 500 zł/m2 gdy ściany domu mają zostać wykonane z keramzytobetonu. Jest to koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym. Warto wiedzieć, że koszt budowy domu murowanego w stanie surowym zamkniętym to około 2 500 zł/m2.

Domy prefabrykowane ceny mogą różnić się w zależności od wykończenie. Stan deweloperski obejmuje wykonanie instalacji, tynków, posadzek oraz elementów wykończenia, jak gładzie, malowanie, ocieplanie i elewacje. Cena ustalana jest w zależności od wykorzystanych materiałów.

Domy z paczki to idealne rozwiązanie dla osób, które w krótkim czasie chcą się wprowadzić do swojego wymarzonego domu. Krótki czas budowy to ogromna zaleta. Warto również wiedzieć, że gotowe domy szkieletowe są energooszczędne, co ma ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu domu.

Decydując się na budowę domu z prefabrykatów trzeba pamiętać, że na placu budowy muszą znaleźć się duże samochody, maszyny i często dźwig. Bardzo ważny jest dobry dojazd do działki oraz możliwość manewrowania maszynami. Domu z paczki nie można zbudować na działce, do której nie ma dojazdu dla dużych samochodów. Jest to największa wada domów prefabrykowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *