Wiercenie otworów w żelbecie i betonie

W branży budowlanej korzysta się z wielu dobrodziejstw techniki i do wznoszenia rozmaitych konstrukcji używa się mnóstwa różnych materiałów. Mimo to, od lat nadal jednym z najpowszechniej stosowanych jest beton. Bez niego trudno sobie wyobrazić istnienie wielu konstrukcji, zarówno małych jak i tych największych na świecie. W połączeniu ze stalą beton jest trwały, odporny na korozję i zniszczenia. Jest przy tym tani i dość łatwy w obróbce.

Beton daje się łatwo formować dzięki szalunkom, ale nie wszystkie otwory w betonie można wykonać metodą szalunkowania. W wielu przypadkach beton wymaga obróbki już po zaschnięciu. Dokonuje się wtedy cięć i wierceń, które są niezbędne w ścianach czy stropach. Zazwyczaj umieszcza się w nich inne elementy lub instalacje. Do wiercenia otworów w betonie deweloperzy zazwyczaj wynajmują specjalistyczne firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz know-how. A wycinanie otworów w betonie czy wykonywanie cięć jest dzięki nowoczesnym technologiom łatwo dostępne.

Precyzyjne wiercenia w betonie

Zaawansowana technologia pozwala na to, aby w betonie wykonać rozmaite nacięcia i otwory. Oczywiście odbywa się to bez żadnej szkody dla całej konstrukcji, czy to stropu, czy ściany. Wiercenia w betonie są bardzo precyzyjne i nie wpływają negatywnie na wygląd całości. Nie trzeba ich obrabiać, co jest szczególnie ważne tam, gdzie beton nie będzie ani tynkowany, ani malowany. Otwornice czy wiertła są na tyle dokładne, że można wykonać zarówno wąskie, jak i bardzo szerokie otwory dochodzące nawet do około metra średnicy. Zaawansowany sprzęt, jakim dysponują firmy oferujące wiercenie otworów w żelbecie i betonie, pozwala nawet na wykonywanie otworów pod skosem do wierconej powierzchni. Możliwe jest wykonywanie bardzo głębokich nawierceń.

Wycinanie otworów w betonie nie przeszkadza

Współczesne maszyny do wykonywania otworów w betonie pozwalają na to, aby wiercić bez potrzeby zastosowania udaru. Dzięki temu wiercenie jest ciche i nie przeszkadza użytkownikom budynku. Możliwe jest również wiercenie bez potrzeby chłodzenia wierteł cieczą, a więc wiercenie otworów w żelbecie nie stanowi zagrożenia w przypadku, gdy w budynku działa instalacja elektryczna. Wiercenia w betonie na sucho są też idealne w budynkach, gdzie tylko dokonuje się remontu. Nie dojdzie wówczas do zalania ścian i stropów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *