Zamiast lokaja – bezprzewodowe otwieranie furtki

W dawnych czasach pierwszą osobą, z jaką spotykał się gość przed wejściem do cudzego domu był lokaj. To on zapowiadał gospodarzom, kto chce złożyć im wizytę i w zależności od ich decyzji wpuszczał gości do środka lub prosił o przybycie w innym terminie. Dzisiaj zadanie dawnego lokaja wzięły na siebie domofony, wideofony i bezprzewodowe otwieranie furtki.

Łatwy montaż, prosta obsługa

Cyfrowe systemy umożliwiające bezprzewodowe otwieranie furtki są bardzo proste w montażu. To głównie dlatego zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli nieruchomości. Ich zainstalowanie nie wymaga wprowadzania do obiektu dodatkowych instalacji i kabli. Dzięki temu tego typu rozwiązanie można zastosować w każdej chwili bez potrzeby planowania skomplikowanych prac budowlanych.Elektromagnetyczne urządzenie otwierające furtkę to m.in. możliwość odblokowania zamka bez potrzeby korzystania z tradycyjnego klucza. Oczywiście jest to możliwe jedynie w sytuacji osób, których obecność na terenie posesji jest mile widziana przez gospodarzy. Do tego, by wejść za ogrodzenie, niezbędne jest wprowadzenie w klawiaturę odpowiedniej kombinacji cyfr. Goście znający kod dostępu nie będą fatygować gospodarza dzwonkiem. Przydaje się to szczególnie podczas przyjęć oraz spotkań organizowanych dla dużej grupy przyjaciół i znajomych.

Może pilot?

Dodatkową wygodą jest zamek elektromagnetyczny do furtki na pilota. Warto wyposażyć w niego bramkę obsługiwaną przez domofon. Dzięki temu nie trzeba będzie podnosić słuchawki, by usłyszeć kto chce złożyć gospodarzom wizytę. O tym można przekonać się naocznie. Wystarczy wyjrzeć przez okno i jednym przyciskiem odblokować zamek elektromagnetyczny do furtki na pilota.Otwieranie furtki na pilota to również ułatwienie gospodarzom powrotu do domu z zakupów. Nie wymaga to szukania w kieszeni lub torbie odpowiedniego klucza i manewrowania nim w zamku, by wejść na teren posesji. Łatwa obsługa pilota nie wymaga odstawiania toreb na ziemię i ryzykowania, że w tym czasie wysypią się z nich zakupy.Na rynku można spotkać systemy umożliwiające otwieranie furtki na pilota zanim osoba do niej dotrze. Po upływie ustalonego przez właścicieli posesji czasu furtka sama się zamknie. Takie rozwiązanie pozwoli zabieganym osobom zaoszczędzić odrobinę czasu, którego w ciągu dnia mają za mało.Wybierając systemy umożliwiające bezprzewodowe otwieranie furtki warto zwrócić uwagę na zasięg działania urządzeń. Na rynku dostępne są rozwiązania funkcjonujące na odległość do 400 metrów. Dobrze jest mieć na uwadze również czas, w jakim będzie działało samodzielne zasilanie urządzenia. W ofertach producentów można znaleźć takie, które będą funkcjonowały nawet przez 4 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *