Firma wynajmująca sprzęty budowlane

Szukasz pomysłu na firmę? Być może spodoba ci się pomysł założenia firmy wynajmującej sprzęty budowlane takie jak podnośniki koszowe, dźwigi, żurawie wieżowe. Wiele osób chętnie skorzysta z takiej usługi, klientów na pewno nie zabraknie. Minusem jest to, że w taką firmę trzeba dużo zainwestować.

Własna firma – co na tym zyskasz?

Posiadanie własnej firmy pozwoli ci się stać osobą niezależna finansowo. Poprawi się twój status materialny i społeczny, ludzie inaczej będą na ciebie patrzeć. Zarobione pieniądze wykorzystasz na realizację marzeń albo kolejne inwestycje.

Nie masz nad sobą szefa, decydujesz o wszystkim sam.

Ustalasz kiedy pracujesz a kiedy masz wolne. Irytującego pracownika możesz po prostu zwolnić. Jeśli nie lubisz czegoś robić możesz zatrudnić odpowiednich specjalistów od tego.

Czy na pewno nadajesz się do biznesu?

Nie każdy nadaje się na biznesmena. Wolny rynek rządzi się twardymi zasadami popytu i podaży. Musisz być konkurencyjny, innowacyjny, przedsiębiorczy. Przyda się znajomość zasad marketingu i zarządzania. W biznesie trzeba umieć podjąć ryzyko, a większość ludzi boi się wyjść ze strefy komfortu.

Szef powinien być człowiekiem stanowczym, nie ulegać sentymentom. Ważna jest też umiejętność dobrej organizacji pracy.

Dlaczego nie warto być szefem?

Cała odpowiedzialność spada na ciebie. Nikogo o nic nie możesz winić (choć nie jeden szef tak robi).

Bycie szefem jest bardzo czasochłonne. Musisz mieć wszystko pod kontrolą. Ludzie ciągle czegoś od ciebie chcą. Jesteś bardziej narażony na stres niż twoi pracownicy. Nie masz już czasu na życie osobiste, rzadko widzisz swoją rodzinę i znajomych.

Bycie szefem wymaga niekiedy częstego podróżowania. Musisz też być zawsze na czasie z tym co się dzieje w twojej branży.

Wynajmowanie sprzętu – wady i zalety

Takie sprzęty jak podnośniki koszowe są bardzo drogie, potrzebujesz na nie pieniędzy. Warto też zbadać rynek. Czy w twoim mieście jest zapotrzebowanie na tego typu usługi?

Trzeba zrobić porządny biznesplan, zarejestrować firmę, wynająć ludzi i rozreklamować swoje usługi. Nie jest to wszystko takie proste, na rozkręcenie firmy trzeba czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość. W tydzień raczej nie zrobisz milionów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *