Z czego produkuje się naczynia jednorazowe?

Najpopularniejsze, znane od dziesięcioleci materiały, używane do produkcji jednorazowych opakowań i sztućców, to rozmaite tworzywa sztuczne. Posiadają one liczne zalety, jednak są trudne i kosztowne w utylizacji. Dlatego producenci prześcigają się w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Wszystko po to, aby jednorazówki wreszcie były nie tylko wygodne, lecz również ekologiczne. Problemem plastikowych opakowań jest wieloletnia odporność użytego tworzywa na warunki atmosferyczne. To sprawia, że do utylizacji wyrobów z plastiku trzeba stosować kosztowne technologie. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku materiałów w 100% biodegradowalnych.

Drewno

Niejedna dobra hurtownia opakowań sprzedaj już drewniane jednorazowe sztućce. Drewno jest równie tanie w obróbce, co plastik, a przy tym zupełnie biodegradowalne. Wykonane z niego jednorazówki są zatem eko, pod warunkiem że materiał użyty to ich produkcji pochodzi z certyfikowanych plantacji. Informacja o tym powinna znaleźć się na opakowaniu.

Papier organiczny

Produkuje się z niego głównie serwetki i ekologiczne „obrusy”, lecz spotykany jest również jednorazowych kubkach. Od zwykłego papieru różni go brak substancji utrudniających naturalny rozkład. Opakowania jednorazowe i akcesoria z organicznego papieru można nawet kompostować.

Trzcina cukrowa

Trzcina cukrowa idealnie nadaje się na biodegradowalne naczynia jednorazowe. Wytłoczone z niej kubki i miseczki bezpiecznie przechowują zawartość o temperaturze nawet 100 st. Celsjusza. Są naturalnie wodo- i tłuszczoodoporne, a przy tym miłe w dotyku.

Zwyczajna tektura

Niepowlekany karton też doskonale pełni funkcje materiału na opakowania jednorazowe. Wykonane z niego tacki są reguły wystarczająco sztywne, a pudełka skutecznie zabezpieczają zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szarą tekturę stosunkowo niskim kosztem można zutylizować.

Podsumowanie

Naczynia jednorazowe są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych nakryć stołu. Głównie z powodu swojej niskiej ceny oraz wygody użytkowania. Warto jednak wybierać takie modele, które dodatkowo pozwalają również zadbać o czystość naturalnego środowiska. Dobra hurtownia opakowań posiada szeroką ofertę jednorazowych naczyń, sztućców i pojemników, które okazują się niezbędne podczas grillowania, wypadów za miasto czy garden party. Najlepsze z nich będą wykonane w 100% z materiałów biodegradowalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *