Bezpieczny transport towaru w pojemnikach z tworzywa

Przewożenie produktów na długie dystanse wymaga zapakowania ich tak, by nie zostały uszkodzone ani nie straciły wyjątkowych właściwości. Przeważnie używa się pojemników i skrzynek, rzadziej worków ze względu na trwałość, szczelność i ochronę wnętrza przed odkształceniami. Materiał, z jakiego tworzone są opakowania, to najczęściej tworzywo sztuczne (czasami lepszym wyborem okazuje się drewno – wszystko zależy oczywiście od rodzaju towaru).

Wybór plastikowych pojemników

Pod względem opłacalności i ekonomiczności wybór jest jeden – pojemniki plastikowe zamykane bądź zabezpieczane w inny sposób, w wybranych rozmiarach, kształtach i kolorach. Mogą być wielokrotnego użytku, co sprowadza aspekt ekonomiczny do kupienia skrzynek czy pojemników idealnie mieszczących się w magazynie bądź samochodzie dostawczym. Kolor rzadko kiedy ma znaczenie, ale można za jego pomocą wyróżnić konkretny typ zawartości i w ten sposób posegregować duże ilości towaru. Skrzynka plastikowa zamykana po zamknięciu pozostaje szczelna, co jest wymogiem transportowym dla wielu rodzajów towaru. Dostępne są jednak skrzynki mające otwory, jeśli z tych lub innych powodów należy zapewnić kontakt zawartości z powietrzem.

Wysoka łatwość użytkowania

Skrzynki plastikowe zamykane pomimo niekiedy dużych rozmiarów pozostają lekkie, co czyni załadunek łatwiejszym i tańszym. Trzeba przy okazji wspomnieć o jednej z niewielu wad tego rozwiązania – plastikowe pojemniki wymagają, by obchodzić się z nimi łagodniej niż z drewnianymi, bo mogą pęknąć lub znacznie się odkształcić. Uważać należy też na kontakt z bardzo wysoką temperaturą. Przekładanie skrzynek z magazynu do wnętrza pojazdu lub odwrotnie jest pracą przyjemniejszą ze względu na niższą wagę pojedynczego pojemnika. Mimo tego, tworzywo sztuczne nieźle radzi sobie z obciążeniem i składowanie towaru wewnątrz ma niewiele ograniczeń. Na uwagę zasługuje możliwość mycia wnętrz pojemników bez ryzyka, że zostaną przez to zniszczone. Szybko schną i nie odbarwiają się. Są odporne na kontakt z chłodem, ciągłą wilgocią, przy odpowiednim kształcie można używać ich nawet w chłodniach lub przewozić na długie dystanse przy zmiennej temperaturze. Można jeszcze wspomnieć o estetyce – minimalna dbałość o czystość i wygląd skrzynek plastikowych pozwoli zachować je w doskonałym stanie przez bardzo długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *