System przywoławczy andon – najlepsze rozwiązanie na produkcji

Praca na produkcji wbrew pozorom jest całkiem wymagająca. Chodzi tu przede wszystkim o konieczność wprowadzenia takiej formy kontroli, która zapewni szybką i bezpieczną produkcję. Jednak kontrolowanie tak wielu działów nie jest wcale łatwą sprawą. Z pomocą zatem przychodzi nam doskonały system przywoławczy andon.

System przywoławczy andon – najważniejsze informacje

Co to w ogóle jest? Na początek warto wyjaśnić samą ideę systemu przywoławczego. Otóż generalnie chodzi tu o to, aby w momencie pojawienia się problemu, awarii itp. odpowiednio szybko wezwać daną służbę, która pomoże nam rozwikłać problem.

Innymi słowy dzięki takiemu systemowi nie latamy już we wszystkie strony, wzywając pracowników, dzwoniąc po dział BHP. System przywoławczy umożliwia nam bowiem jednym kliknięciem wezwanie odpowiednich osób.

Zalety wprowadzenia systemu przywoławczego w firmie

Jakie korzyści z takiego wprowadzenia systemu przywoławczego mamy my? Przede wszystkim dzięki niemu uzyskujemy bardzo duże zdyscyplinowanie służb. Kiedy bowiem wzywaliśmy kogoś telefonicznie, często nie było żadnej kontroli, po jakim czasie dana osoba przychodziła na miejsce wezwania.

Tu zaś mamy zupełnie inną sytuację. System przywoławczy bowiem zapamiętuje każde wezwanie, każde przybycie na miejsce. Dzięki temu jako pracodawcy mamy możliwość skontrolowania, które osoby pracują rzetelnie, które zaś nie bardzo. Ponadto dzięki generowanym systematycznie raportom dowiemy się, gdzie najczęściej występują problemy, u jakiego pracownika. Takie informacje bardzo korzystnie wpływają na kontrolę jakości.

Andon – lider wśród systemów przywoławczych

Pozostaje jednak jeszcze kwestia tego, dlaczego akurat mielibyśmy wybrać system andon? Otóż wyróżnia go bezapelacyjnie szereg bardzo ciekawych zalet. Przede wszystkim umożliwia on zdalny dostęp w każdym miejscu. Ponadto urządzenia w postaci tabletów są drobne, praktyczne i spokojnie mieszczą się przy stanowisku.

Warto jeszcze podkreślić, że andon charakteryzuje się możliwością zmiany języka, co dzisiaj jest bardzo istotne z uwagi na wiele osób zza granicy, które zatrudniamy. Co więcej system ten zapewnia w pełni bezpieczną archiwizację danych oraz zaawansowane raportowanie z możliwością generacji wykresów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *