Mieszkanie od dewelopera – co musisz wiedzieć?

Większość z nas marzy o własnych czterech kątach i nie ma w tym nic dziwnego. Niestety polska rzeczywistość nie jest dla nas łaskawa i bez kredytu hipotecznego trudno jest kupić nieruchomość. Jeżeli już decydujemy się na zakup mieszkania, musimy zadać sobie pytanie, czy będzie to nieruchomość nowa czy z rynku wtórnego.

Z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety, które trzeba wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na tym, aby podjąć świadomą decyzję. Mieszkanie z rynku wtórnego bez wątpienia może okazać się tańsze, jednocześnie trzeba będzie liczyć się z wykonaniem generalnego remontu, co niesie ze sobą dodatkowe koszty. Z kolei Developer Ożarów Mazowiecki może zaproponować nam nowe mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji, które będziemy mogli wykończyć samodzielnie według uznania. W tym wypadku już na etapie budowy bloku możemy dostosować nieruchomość do swoich indywidualnych potrzeb, wystarczy zgłosić się do developera. Warto sprawdzić Ożarów Mazowiecki inwestycje, które dopiero powstają lub są zaplanowane, takie mieszkania zazwyczaj mają bardzo dobrą lokalizację, co bez wątpienia jest dużą zaletą.

Jak sprawdzić wiarygodność firmy deweloperskiej?

Niekiedy można usłyszeć w telewizji, że firma deweloperska dopuściła się oszustwa i osoby, które wpłaciły pieniądze na mieszkanie, nigdy nie odebrały kluczy. Takie sytuacje to przestroga dla każdego, kto chce nabyć nieruchomość. Oczywiście teraz są regulacje prawne, które mają na celu lepszą ochronę kupujących, niemniej jednak ostrożności nigdy za wiele. Niezależnie od tego, czy oglądamy nowe domy Ożarów Mazowiecki, czy mieszkania, należy sprawdzić, kto stoi za daną inwestycją. Wypłacalność dewelopera można zweryfikować samodzielnie, przy czym trzeba znać dane firmy. Można skontaktować się także z osobami, które podjęły współpracę z deweloperem, który nas interesuje, wówczas otrzymamy wiarygodne informacje z pierwszej ręki. Sprawdźmy, czy wybrana firma nigdy nie miała opóźnień lub zastoju w pracy, jest to bardzo istotne. Pamiętajmy, że pośpiech w tym wypadku nie jest naszym sprzymierzeńcem i warto dobrze przemyśleć sprawę, zanim zdecydujemy się podpisać jakąkolwiek umowę i kupić daną nieruchomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *