Ściany szklane przeciwpożarowe – bezpieczeństwo wewnątrz budynku

Ściany szklane przeciwpożarowe o właściwościach ognioodpornych z powodzeniem wykorzystywane są w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach oraz domach. Stanowią ważny element systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Posiadają także inne zalety, co pozwala na wykorzystanie ich w aranżacji nowoczesnych wnętrz.

Działanie ścian przeciwpożarowych

Dzięki swojej konstrukcji Ściany szklane przeciwpożarowe pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia poza określoną strefę pożarową. W zależności od modelu posiadają dwie klasy odporności ogniowej El 30 lub El 60, określa ona czas ochrony przed wysoką temperaturą. W praktyce oznacza to, że szklane ściany działowe ograniczają rozprzestrzenianie się płomieni oraz blokują przed przedostaniem się wysokiej temperatury do pomieszczeń nieobjętych pożarem przez 30 lub 60 minut. Pod wpływem wysokiej temperatury na prawidłowo zaprojektowanych i wykonanych ścianach szklanych nie powstaną żadne pęknięcia, przez które mógłby przedostawać się gorący gaz i ogień. Dzięki temu ściany te z powodzeniem można wykorzystać w różnego rodzaju wnętrzach.

Zalety ścian przeciwpożarowych

Przeciwpożarowe szklane ściany łączą ze sobą funkcjonalność oraz estetykę. Nie tylko chronią przed przedostaniem się ognia do pomieszczenia, ale również powiększają optycznie wnętrza, zapewniają izolację akustyczną oraz umożliwiają wydzielenie stref w pomieszczeniu na przykład do pracy lub odpoczynku. Szklane ściany mają elegancki design, dzięki czemu doskonale wpasują się do aranżacji w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Swoje zastosowanie znajdują głównie w biurach i obiektach handlowo-usługowych. Ściany szklane przeciwpożarowe mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta dzięki szerokiej gamie kolorów profili aluminiowych. Parametry zawsze są dostosowywane do indywidualnych wymogów projektu. Ściany szklane odznaczają się stosunkowo lekką budową, a innowacyjny system montażu sprawia, że może zostać w sposób łatwy i szybki umieszczona w danej przestrzeni. Dodatkowym atutem jest fakt, że szklane ściany przeciwpożarowe są kompatybilne ze szklanymi drzwiami, dzięki temu możemy uzyskać bardzo estetyczną aranżację zarówno biura, jak i domu lub obiektów użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *