Pianka polietylenowa

Delikatny towar, narażony na uszkodzenia sprzęt to przedmioty, które do transportu i magazynowania muszą być odpowiednio zabezpieczone. Można do tego wykorzystać styropian, choć bardziej praktyczna może okazać się pianka polietylenowa.

Czym jest pianka polietylenowa (pianka PE)?

Jest to tworzywo sztuczne, które powstaje w procesie spienienia polietylenu przy pomocy izobutanu. Tak powstały materiał jest bardzo wytrzymały, dlatego świetnie nadaje się do produkcji otulin, taśm, tapet oraz mat.

Właściwości oraz zastosowanie pianki PE

Pianka polietylenowa jest materiałem bardzo wytrzymałym na wszelkie uszkodzenia, bezwonnym i chemicznie neutralnym. Jest izolatorem termicznym i doskonale chroni przed wilgocią. Charakteryzuje się dużą elastycznością nawet w skrajnych warunkach -60 stopni Celsjusza. Jest odporna na promieniowanie UV, niepalna oraz bardzo lekka. Piankę PE można poddać ponownej przeróbce, w całości podlega recyklingowi. W związku z tak licznymi pozytywnymi właściwościami jest ona chętnie wykorzystywana w wielu branżach.

Ten materiał wykorzystywany jest głównie w budownictwie oraz w branży opakowaniowej. W związku z jej wysokim poziomem izolacyjności używana jest do zabezpieczania instalacji oraz rur. Służy także jako materiał do wygłuszania ścian.W przemyśle opakowaniowym używana jest wszędzie tam, gdzie sprzęty narażone są na zarysowania lub inne uszkodzenia podczas transportu i magazynowania. Nadaje się do pakowania małych sprzętów jak telefony komórkowe oraz dużych przedmiotów, jakimi są meble. Poza funkcją ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi zabezpiecza ona przedmioty przed wilgocią, kurzem oraz niskimi lub wysokimi temperaturami. Do zabezpieczania sprzętów najlepiej nadaje się pianka polietylenowa w rolce.Jej lekkość i elastyczność sprawia, że wykorzystuje się ją do produkcji sprzętu fitness, takiego jak maty lub rollery. Dostępne są także pasy odchudzające wykonane z tego materiału.

Pianka polietylenowa w rolce

Jest to ten sam materiał, który opisano powyżej, został wykonany w ten sam sposób. Natomiast zaraz po wyprodukowaniu taka pianka zawijana jest w rolkę, a następnie pakowana.Pianka PE w rolce świetnie sprawdza się do zabezpieczania elektroniki, delikatnych części samochodowych oraz szkła i porcelany. Rolka, na której jest nawinięta powoli się kręci dzięki czemu rozwija się tylko potrzebną ilość tworzywa. Dostępne są różne długości oraz grubości tego produktu. Dzięki temu każdy będzie mógł dobrać ją do swoich potrzeb. Pianka polietylenowa na rolce najczęściej spotykana jest w zakładach produkcyjnych. Można ją także kupić do użytku własnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *