Aluminiowe produkty codziennego użytku

Puszka z kukurydzą, felga samochodu, profil LED czy wycieraczka w urzędzie – co łączy te produkty? Aluminium, z którego są wykonane. Ten niezwykły pierwiastek podbija rynek i towarzyszy człowiekowi w jego codzienności

Aluminiowe wycieraczki

Centra handlowe, biura, czy urzędy to miejsca, gdzie zachowanie czystości stanowi priorytet. I tu wycieraczka aluminiowa sprawdza się doskonale. Nawet przy bardzo intensywnym natężeniu ruchu trudno ją zniszczyć. Co więcej doskonale przejmuje zanieczyszczenia i łatwo jest ją odkurzyć. Wszystko to sprawia, że wycieraczka aluminiowa ma zdecydowaną przewagę nad tekstylną. I wcale nie jest od niej mniej estetyczna. Precyzyjnie ułożone profile wypełnione materiałem są nie tylko funkcjonalne, ale też i bardzo eleganckie.

Felgi samochodowe

To kolejny przykład powszechnego zastosowania aluminium. W tym przypadku jest ono połączone z krzemem. Podczas, gdy glin jest trwały i solidny, krzem wykazuje właściwości antykorozyjne. Ich połączenie pozwala więc tworzyć niezwykle odporne felgi, które dodatkowo ciekawie wyglądają.

Profile aluminiowe

Największą kategorię produktów wytwarzanych z glinu stanowią bez wątpienia profile aluminiowe. Oprócz profili standardowych, wykorzystywanych niemal w każdej branży przemysłu, producenci oferują też profile aluminiowe cechujące się konkretnym przeznaczeniem. I tak na przykład wśród nich znaleźć można profile dedykowane branży reklamowej, budowlanej, czy meblowej. Wybierając więc profile aluminiowe często znajduje się dokładnie to, czego szuka.

Cena, która przekonuje

Aluminium od lat konkuruje ze szlachetnością stali. I wcale z nią nie przegrywa. Stal jest bowiem materiałem o wiele droższym. A i to nie wszystko. W niskich temperaturach traci swoje właściwości. Glin tymczasem wydaje się być na niskie temperatury o wiele bardziej odporniejszy. Tak więc jeśli chodzi o profile aluminiowe cena jest znacznie niższa, a jakość nawet lepsza.

Obecne m.in. w meblach profile aluminiowe cena których jest naprawdę atrakcyjna, niezwykle trwałe felgi, czy leżące u drzwi wycieraczki – to elementy, które wpisały się na stałe w rzeczywistość. A najlepsze jest to, że gdy przyjdzie i na nie czas, aluminium będzie można poddać recyclingowi i jeszcze raz wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *