Plastikowe nadstawki paletowe – budowa, właściwości, wymiary, zastosowanie

Nadstawki paletowe produkowane są najczęściej z drewna. Do wykonania nadstawek na palety wykorzystuje się także tworzywa sztuczne. Co warto wiedzieć o plastikowych nadstawkach paletowych?

Plastikowe nadstawki na palety – budowa

Podobnie jak w przypadku nadstawek drewnianych, plastikowe nadstawki do palet wykorzystywane są do stworzenia skrzyniopalet na bazie standardowych palet logistycznych. Ścianki z nadstawek uławiają wtedy magazynowanie i transportowanie wielu typów towarów.

Do produkcji plastikowych nadstawek do palet stosowane są najczęściej tworzywa polietylenowe (PE), które cechują się wysoką wytrzymałością i trwałością.

Ścianki tego rodzaju nadstawek mogą być pełne lub ażurowe, gdy konieczne jest zachowanie cyrkulacji powietrza. Wyposażane są w metalowe zawiasy umożliwiające ich złożenie i łatwe przechowywanie.

Plastikowe nadstawki na palety – właściwości

Tego rodzaju nadstawki paletowe producent wytwarza z wytrzymałych, trwałych, a przy tym lekkich tworzyw, dlatego zapewniają one bardzo dobrą ochronę dla towarów i przy tym są łatwe w użytkowaniu. Opcja złożenia powoduje, że można zmniejszyć ich wymiary wtedy, gdy nie są potrzebne.

Ze względu na zastosowanie tworzyw są odporne na wilgoć i mogą być myte dla utrzymania higienicznej czystości. W przypadku tego typu palet nie ma potrzeby ich dodatkowego przygotowania w celu spełnienia wymogów fitosanitarnych, jak ma to miejsce przy paletach drewnianych. Mogą być używane w transporcie poza Unię Europejską.

Plastikowe nadstawki na palety – wymiary

Plastikowe nadstawki do palet dostępne są w różnych rozmiarach dopasowanych do popularnych typów palet: EUR – europaleta 1200 x 800 mm, półpaleta 800 x 600 mm (półpaleta), paleta przemysłowa, angielska 1200 x 1000 mm.

Standardowo nadstawki paletowe producent oferuje w wysokości 200 mm. Nadstawki paletowe mogą być sztaplowane dla uzyskania pożądanej wysokości skrzyni.

Plastikowe nadstawki na palety – zastosowanie

Plastikowe nadstawki paletowe mogą być ustawiane na paletach drewnianych i plastikowych. Zapewniają skuteczną ochronę dla umieszczanych w nich produktów.

Najczęściej te nadstawki paletowe producent rekomenduje do magazynowania i przewożenia produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców. Również mogą być one używane do innych towarów, które z powodów higienicznych nie mogą być przechowywane w nadstawkach drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *