Czy warto szczepić szambo, czyli dlaczego należy używać tabletek do szamba?

Szczepienie szamba to proces umieszczenia w nim wyselekcjonowanych kultur bakterii. Pełnią wiele funkcji, więc warto ich używać. Dlaczego trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu tabletek do szamba?

Neutralizowanie zapachów

Tabletki do szamba przyspieszają fermentację nieczystości. Główną przyczyną wydobywania się odoru z szamba, jest ich powolny rozkład i gromadzenie się ich przy powierzchni w formie kożucha. Bakterie zawarte w tabletkach do szamba eliminują owy kożuch, co przekłada się na zmniejszenie wydobywania się odorów. Biopreparaty do szamaba rozkładają fekalia, białko, skrobię, tłuszcze i inne związki organiczne, a nawet papier i detergenty. Dzięki temu redukują czynniki, które wpływają na powstawanie nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów.

Większy zbiornik (no prawie)

Żadne tabletki do szamba nie powiększą w magiczny sposób pojemności zbiornika. Jednak, trzeba wiedzieć, że w zbiorniku tworzą się osady. Zmniejszają one jego pojemność. Regularne stosowanie tabletek Sanidenn sprawia, że osady znikają. Są po prostu rozpuszczane i usuwane. Zbiornik odzyskuje swój pierwotny rozmiar. Dzięki temu, można rzadziej je opróżniać, a to właśnie jest generowanie oszczędności.

Dbanie o kanalizę

Tabletki Sanidenn pomagają w utrzymaniu drożności rur kanalizacyjnych. Żywe kultury bakterii zawarte w tym preparacie rozkładają tłuszcz, który tworzy osady przylegające do wnętrza rur. Ich pojawienie się wpływa na zmniejszenie światła rury. Regularne stosowanie tabletek Sanidenn pozwala na uniknięcie zatkania odpływu. Dzięki temu nie trzeba martwić się uciążliwym przepychaniem rur. Dodatkowo, nie ma potrzeby stosowania preparatów o żrącym działaniu, które mogłyby uszkodzić instalację.

Środowisko

Tabletki Sanidenn to biopreparat, więc jest on bezpieczny dla środowiska. Wszystkie szczepy zawartych w nim bakterii, występują naturalnie w przyrodzie. Nie stanowią, więc zagrożenia dla środowiska. Stosowanie tabletek do szamba, zmniejsza ilość drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą się w nim rozwijać. Ponadto, rozkłada niebezpieczne związki zawarte w nieczystościach, do związków prostych. Dzięki temu, oczyszczanie ścieków jest prostsze i bardziej wydajne, a środowisko mniej narażone na skażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *