System żywic wykończeniowych, czy warto?

Przezroczysta żywica to faktycznie bardzo korzystna opcja, jeśli chodzi o stworzenie dywanu z kamienia, cementu czy innego tworzywa, które rzeczywiście bardzo trudno wkomponować. Musimy jednak wiedzieć, że dobór systemu żywic wykończeniowych jest bardzo istotny, bo tylko dobrany idealnie sprawdzi się świetnie.

Co imituje żywica poliuretanowa?

Przede wszystkim, kiedy mamy do czynienia z żywicą przezroczystą, to musimy zdać sobie sprawę, że należy przede wszystkim porównywać ją do powłoki szklanej. Nie można bowiem zaprzeczyć, że żywica przezroczysta jest niesamowicie podobna w samej strukturze do szkła.

Oczywiście przezroczysta żywica to przede wszystkim gwarancja podobnego wyglądu i wykończenia do szkła, ale jest to zdecydowanie trwalsze. Możemy ją nałożyć na kamień, cement i inny materiał i dzięki temu sprawimy, że będzie on prezentował się korzystnie i stanie się przede wszystkim trwały.

Na jakiej powłoce najlepiej wykorzystać żywicę?

Przezroczysta żywica to świetna opcja przede wszystkim do wszelkiego rodzaju powłok, które mają być może ładne, ale nieprzyjemne w odbiorze dotykowym wykończenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku podłogi domowej, bo to na niej chodzimy boso, co zdarza się dość często.

Kolejną kwestią świadczącą, że warto używać żywicę przezroczystą jest fakt, że podnosi trwałość danej powłoki np. kamienia jednak nie zmienia ostatecznie wyglądu. Jest to dla wielu osób bardzo wygodne, bo możemy dzięki temu zachować taką podłogę jaką chcemy wizualnie, ale nie musimy rezygnować z wysokiej trwałości.

Odpowiedni dobór żywicy

Należy wiedzieć, że żywica tylko dobrze nam posłuży, jeśli wybierzemy odpowiedni system, który będzie dostosowany do odpowiedniej powłoki. Musimy bowiem inaczej nakładać żywice na drewno, inaczej na kamień, a jeszcze inaczej na np. cement. W niektórych przypadkach konieczne jest nałożenie dwóch warstw, które pozwolą rzeczywiście osiągnąć dokładnie taki efekt jaki chcemy.

Musimy więc dobrać odpowiedni produkt, nałożyć jego idealną ilość i grubość, a także poczekać aż w pełni zastygnie. Jednak nie musimy obawiać się, że nie będziemy zadowoleni z tego rozwiązania, bo możemy osiągnąć dzięki niemu ciekawy i modny efekt. Należy jednak poczekać do 24h w zależności od produktu, aby każda z warstw zdarzyła porządnie zaschnąć. Tylko tak będziemy mogli wykorzystać cały potencjał produktu i w pełni ocenić jego trwałość, która będziemy mogli oglądać przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *