Jak profesjonalnie zagospodarować gruz?

Gruz jest skutkiem ubocznym wszelkich remontów i inwestycji budowlanych. Czasem, szczególnie gdy trzeba wyburzyć stary budynek i postawić na jego miejsce nowy, powstają bardzo duże ilości tego typu odpadów. Co zatem zrobić, by w profesjonalny sposób pozbyć się niepotrzebnego gruzu?

Firmy odbierające gruz

Wywóz gruzu w Katowicach i innych dużych miastach odbywa się zwykle na zasadzie ryczałtu. W koszt wliczony jest dowóz odpowiedniego pojemnika, jego odbiór już napełnionego oraz zagospodarowanie odpadów.

Firmy dysponują różnego rodzaju pojemnikami. Mogą to być mniejsze pojemniki na lżejsze odpady typu karton gips oraz bardzo duże kontenery na niezwykle ciężki gruz, które obsługują całe budowy.

Wszystko zwykle odbywa się to na tych samych zasadach: albo firma podstawia pojemnik pod wskazane miejsce (jeśli jest gdzie) i pozostawia tam go na dłużej, albo podstawia pojemnik na pół godziny lub godzinę i po tym czasie odbiera już pełny. Ten drugi sposób sprawdza się najbardziej u prywatnych klientów podczas zwykłych remontów.

Łatwiej już być nie może

Wywóz gruzu w Katowicach odbywa się poprzez wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub na stronie internetowej firmy. Obsługa takiej strony jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać odpowiedni pojemnik, zadeklarować jego wielkość, rodzaj odpadów, np. czysty gruz lub lżejsze odpady typu karton gips, wskazać adres i zapłacić. Wystarczy już tylko czekać na usługę.

Zgłosić wywóz gruzu można również osobiście, jak i zapłacić, ale forma za pomocą telefonu lub formularza internetowego to szybki i łatwy sposób. Możliwa jest również płatność gotówką.

Jakie koszty?

Firma oferująca wywóz gruzu w katowicach zwykle ma swoje aktualne cenniki na stronie internetowej. Można w każdej chwili sprawdzić ofertę, porównać, ale zwykle są to koszty bardzo do siebie zbliżone. Firma świadczy swoje usługi na wybranym obszarze najczęściej o zasięgu kilkudziesięciu kilometrów.

Nie można zapomnieć, że w cena obejmuje kompleksową usługę. Udostępnia swój profesjonalny kontener, przywozi go na miejsce, odbiera zbędne odpady i we własnym zakresie je gospodaruje. W cenę wliczona jest również odległość, jaką musi przebyć firmowy samochód, a czasem jest to kilkadziesiąt kilometrów.

Cena uzależniona jest od wielkości pojemnika. Im większy kontener klient zamawia, tym zwykle opłata jest mniejsza. Warto więc zastanowić się, czy zamawiać dwa razy mniejszy, czy może raz większy. Ostateczny wybór zawsze należy do zamawiającego, ale czasem trudno ocenić, ile gruzu powstanie z małego remontu łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *