Uniwersalne stębnówki bez wątpienia są najpopularniejszymi i najpowszechniejszymi maszynami do szycia, które znaleźć można w każdej profesjonalnej pracowni krawieckiej. Producenci mają w swojej bogatej ofercie sprzedażowej maszyny stębnówki jedno-igłowe, dwu-igłowe i modele cylindryczne.
Czym różnią się poszczególne modele stębnówek?
W pracowniach krawieckich najczęściej spotkać można stębnówki jedno-igłowe i dwu-igłowe. Te drugie jak łatwo się domyślić umożliwiają szycie popularnym ściegiem stębnowym podwójnym. Tego typu charakterystyczny ścieg idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie łączenia muszą być bardzo mocne. Największym atutem opisywanego ściegu jest nie tylko zwiększona wytrzymałość, ale również bardzo duża elastyczność. Jest to bez wątpienia najlepszy wybór dla firm, które produkują odzież sportową i ubrania typowo robocze. Dzięki stębnówkom dwuigłowym nie trzeba wykonywać dwukrotnie tych samych czynności, dlatego też zaoszczędzimy sporo cennego czasu.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również Maszyny stębnówki z cylindrycznym łożem. Urządzenia tego typu przystosowane są do standardowego zszywania różnorodnych tkanin ściegiem prostym albo specjalistycznym. Warto wspomnieć również o tym, że opisywane maszyny przystosowane są również do lamowania. Nowoczesne lamowarki cylindryczne należy umiejętnie dopasować do szerokości przyszywanych taśm i sposobu ich zwijania.
Gdzie najlepiej sprawdzą się stębnówki?
Maszyny stębnówki odgrywają bardzo ważną rolę w tapicerstwie i kaletnictwie. Identycznie wygląda również sytuacja jeżeli chodzi o produkcję odzieży i skomplikowanej galanterii skórzanej. Godne uwagi są powyżej opisane stebnówki cylindryczne, które wyposażone zostały w podwójny/potrójny transport. Dzięki okrągłemu łożu o stosunkowo niewielkiej średnicy bez problemu można szyć zamknięte obwody. Maszyny tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków.
Charakterystyczny kształt łoża, który znajduje się w stębnówkach cylindrycznych sprawia, że doskonale nadają się one do produkcji obuwia. Wysokiej jakości maszyny od renomowanego producenta można kupić już od 5 000 zł. Do wyboru są nie tylko maszyny typowo przemysłowe, ale również można kupić tanie stębnówki domowe.