Najważniejsze zalety inwestowania w nieruchomości

Duże firmy inwestycyjne mają niemal nieograniczone możliwości w zakresie lokowania kapitału, a jednak w dużej mierze wybierają zwykle nieruchomości inwestycyjne. Zanim podąży się tą samą ścieżką, warto jednak zastanowić się nad tym, z jakiego powodu to one cieszą się tak dużym wzięciem. Jakie są zalety lokowania środków pieniężnych właśnie w nich?

Wysoka stopa zwrotu

Od czego należy zacząć analizę korzyści inwestowania w nieruchomości inwestycyjne? Oczywiście od tego, jak duże może to przynieś zyski. Wiedzieć trzeba, że nieruchomościom towarzyszy bardzo wysoka stopa zwrotu, ponieważ ich wartość z roku na rok regularnie idzie do góry. Nawet tak nagłe wydarzenia, jak pandemia czy też wojna u naszego wschodniego sąsiada nie spowodowały, że nieruchomości na naszym rynku przestały nabierać wartości. Jest to więc inwestycja opłacalna i bardzo bezpieczna.

Wiele możliwości pozyskiwania kapitału

Inną bardzo dużą zaletą nieruchomości inwestycyjnych jest wiele możliwości finansowania ich zakupu. Najczęściej działki lub mieszkania kupowane są po prostu za gotówkę, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast tego udać się po kredyt. Żeby było to możliwe wystarczy tylko 20 % wkładu własnego i dobra zdolność kredytowa. W przypadku inwestorów wymagania te są praktycznie tylko formalnością.

Jak czerpać zyski z nieruchomości inwestycyjnych?

Inwestor, który lokuje kapitał w nieruchomościach, ma olbrzymie możliwości w zakresie czerpania z nich zarobku. Bardzo powszechny jest oczywiście wynajem długo lub krótkoterminowy, lecz nieruchomości mogą być nabywane także na flip. Co ciekawe, olbrzymią popularnością cieszy się kupowanie działek rolnych i przekształcanie ich na budowlane, co rzecz jasna znacznie podnosi ich wartość.

Niskie ryzyko utraty kapitału

Oczywiście inwestorzy zwracają uwagę na to, jak mogą uzyskiwać dochód z inwestycji czy też jak będzie on duży. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że każdy z nich zwraca dużą uwagę również na to, czy inwestycja będzie bezpieczna.Z racji tego, że nieruchomości dają tak wiele możliwości generowania kapitału, a także praktycznie nigdy nie tracą swojej wartości, trudno jest o lepszy sposób zagospodarowania swojego kapitału pieniężnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *