Te zasady Cię zaskoczą – recykling dla ciekawskich

Artykuły, związane z domową segregacją śmieci, na ogół, skupiają się na tym co i gdzie należy wyrzucać. Z poniższego tekstu dowiesz się jakich odpadów nie można wyrzucać do domowego kosza oraz które ze śmieci nie powinny znaleźć się w workach na odpady: bio, metalowe, sztuczne, szklane czy papierowe.

Czego nie wrzucamy do kosza bio i kosza na papier?

Choć mogłoby się tak wydawać, nie wszystkie odpady pochodzenia organicznego mogą wylądować w worku z surowcami biodegradowalnymi. Nie należy do nich wrzucać śmieci takich jak: kości, odchody zwierząt, resztki oleju, a także ziemi i kamieni. Zmieszanie tego typu odpadów powoduje znaczne utrudnienia w recyklingu śmieci bio. Powyższe śmieci należy utylizować wyrzucając je do odpadów ogólnych. Odpady papierowe nienadające się do ponownego wykorzystania to: wszelkie zatłuszczone śmieci papierowe (w tym naczynia jednorazowego użytku), chusteczki i ręczniki papierowe, tapety, a także papiery pokryte folią.

Gdzie wyrzucać żarówki – które odpady zasługują na szczególne potraktowanie?

Odpowiadając na pytanie – Gdzie wyrzucać żarówki – należy najpierw rozstrzygnąć, jaki jest ich rodzaj. Zwykłe żarówki żarnikowe wystarczy wrzucić do kosza ogólnego – pamiętajmy, że nie nadają się one do worka ze szkłem ani metalem! Natomiast żarówki energooszczędne powinny, bezwzględnie, zostać oddane do punktu z elektrośmieciami lub sklepu z żarówkami, je skupującego. Pozostawione pośród domowych odpadów stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a także poważnie wpływają na stan środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *