Jak wybrać dobry pojemnik do przechowywania i transportu substancji płynnych?

Składowanie i transport substancji ciekłych może nastręczać pewnych trudności. Bezpieczne i wygodne przechowywanie tego typu substancji związane jest z koniecznością wybrania odpowiednich do tego celu pojemników. Obecnie na rynku oferowanych jest wiele rozwiązań, spośród których możemy wybrać najlepsze dla nas.

Dobry zbiornik, czyli jaki?

Zarówno transport jak i przechowywanie substancji ciekłych wymagają odpowiedniego obchodzenia się z nimi. Przede wszystkim istotne jest, aby wybrany pojemnik był szczelny oraz wytrzymały tak, by podczas przewożenia lub magazynowania towar nie uległ uszkodzeniu. W przypadku substancji światłoczułych ważne jest by zbiornik nie przepuszczał światła, zaś w przypadku pozostałych cieczy transparentność lub też półprzeźroczystość pozwala na kontrolowanie np. poziomu cieczy w pojemniku.

Niezwykle istotna jest także łatwość przemieszczania zbiornika – dzięki temu każdy załadunek i rozładunek przewożonego towaru może się odbywać w sprawny i szybki sposób. Nie sposób pominąć także kwestii magazynowania substancji ciekłych w określonych pojemnikach. Najlepiej by ich kształt i materiały, z których wykonano dane zbiorniki, pozwalały na ustawienie jak największej ich liczby na danej przestrzeni. Jest to również istotne przy transporcie, gdyż pozwala na znacznie wpływa na ograniczenie kosztów związanych z przewozem towarów.

Kontener IBC – dlaczego warto?

Rozwiązaniem, które spełnia właściwie wszystkie wymienione wyżej warunki jest kontener IBC. Zbiorniki tego typu pozwalają na bezpieczne przewożenie cieczy zarówno tych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym, jak i tych związanych np. z przemysłem petrochemicznym. Pojemnik IBC jest odpowiednio wytrzymały dzięki konstrukcji składającej się z metalowej klatki otaczającej polietylenowy zbiornik na ciecz.

Przemieszczanie tego typu kontenera nie powinno nastręczać większych trudności, gdyż umieszczona na spodzie paleta pozwala przewozić zbiornik IBC wózkiem widłowym. Jest to bardzo przydatne przy rozładunku i załadunku towarów. Pojemnik IBC ma ponadto stabilną konstrukcję, która pozwala na ustawienie do 4 kontenerów jeden na drugim, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń np. w magazynie.

Poszukując odpowiednich pojemników do przewozu i przechowywania substancji płynnych, bez dwóch zdań warto rozważyć zbiornik IBC. Kontenery IBC są dobrym rozwiązaniem szczególnie, gdy potrzebujemy zbiorników na różne płynne substancje, których składowanie lub transport są zwyczajnie wygodniejsze w takiej formie niż np. przy użyciu cysterny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *