Ekogroszek – co to jest?

Ekogroszek jest materiałem do palenia, wytwarzany jest w specjalnych piecach, przy bardzo wysokich temperaturach. Pozyskuje się jego z węgla kamiennego lub brunatnego i to węgla o bardzo wysokiej jakości.
Ekogroszek hurt sprzedawany jest w workach lub luzem a proponowane ceny za niego wahają się w granicach od 800 do 1000 złotych za tonę.

Wiadomo również jest, że ma ekogroszek ceny hurtowe znacznie niższe niż w detalu.

Ceny wciąż rosną

Producent ekogroszku znając jego wartość i wszelkie jego zalety znacznie podnosi ceny tego paliwa z roku na rok. Wiedząc o tym zawsze jest dobrze kupować ekogroszek w sprawdzonych składach lub bezpośrednio tam gdzie sprzedaje producent ekogroszku. Ponadto kupować należy poza sezonem grzewczym, wtedy ceny są nieco niższe. Wyższe ceny ekogroszek hurt spowodowane są tym, że każdy ceni sobie wygodę. Palenie w piecach retortowych ową wygodę oznacza. Piece są coraz to bardziej popularne a wszystko przez to, że są to piece prawie bezobsługowe. Załadowany piec ni potrzebuje coraz to częstszej swojej kontroli. Sam wydziela sobie wcześniej ustalone porcje paliwa i sam je sobie dokłada. Taki piec wystarczy tylko co kilka dni przeczyścić. Ponadto miejsce palenia ekogroszkiem jest czyste i nie narażone na zabrudzenia.Walcząc z wysokimi cenami dobrze jest także zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj ekogroszku, który przy małej ilości da naprawdę bardzo wysoką i dużą wydajność. Ekogroszek ceny hurtowe ma niższe o kilka procent poza sezonem grzewczym i o tym trzeba zawsze pamiętać.

Ekologiczne paliwo przyszłości

Dzięki małej emisji spalin ekogroszek jest paliwem przyjaznym środowisku naturalnego. Przy paleniu ekogroszkiem walka ze smogiem jest możliwa i może być wygrana. Dużym plusem jest tutaj fakt, że ekogroszku używa się mniej przy jednoczesnym bardzo dużym dogrzaniu danego pomieszczenia. Ponadto piece, w których pali się ekogroszek są praktycznie bezwonne.Ekogroszek jest więc paliwem ekologicznym, wygodnym w paleniu i w ogólnym przeliczeniu też niezbyt drogim. Pamiętać jednak zawsze należy by kupować go w miejscach sprawdzonych i nie dać nabrać się na jego podróbki. Kupno podróbki będzie od razu zauważone, ponieważ piec ustawiony na dane parametry bardzo szybko zużyje bezwartościowy ekogroszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *