Do czego jest silikon dwuskładnikowy?

Silikon dwuskładnikowy jest bardzo często stosowany podczas różnych prac wykończeniowych czy remontowych. Każda zalewa silikonowa powinna zostać dobrana indywidualnie. zakup prawidłowego silikonu zapewni nam gwarancję pełnego utwardzenia, a także odporności na warunki zewnętrzne.

Czym jest zaprawa silikonowa?

Warto podkreślić, że hermetyzacja modułów elektronicznych wydaje się dość prostym zadaniem, jednak wymaga dokładniejszej selekcji zastosowanego materiału. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że do prawidłowego zabezpieczenia elektroniki stosuje się wiele preparatów. Bardzo często stosowane są silikony, poliuretany oraz epoksydy.

Trzeba też wspomnieć o tym, że praktycznie każdy materiał posiada zalety oraz pewne ograniczenia. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko samo poznanie, ale również zrozumienie chemicznych i fizycznych właściwości każdego systemu, ponieważ w ten sposób będziemy mogli dobrać optymalny materiał.

Silikon dwuskładnikowy

Sporo osób myśli, że dwuskładnikowe silikon jest nieco trudniejszy w zastosowaniu, bowiem złożony jest z dwóch różnych składników. Należy je ze sobą połączyć w zachowaniu prawidłowych proporcji. Należy pamiętać, że silikon dwuskładnikowy jest bardzo powszechny i posiada szerokie zastosowanie.

Wszelkie kleje dwuskładnikowe nadają się do wielu prac remontowych. Kupując je, warto zwrócić uwagę na producenta. Najlepiej kupować produkty od sprawdzonych firm, które posiadają renomę i są gwarancją solidnego wykonania produktu. Na rynku znajdziemy wielu producentów silikonów dwuskładnikowych. Produkty te różnią się przede wszystkim ceną.

Dlaczego warto stosować silikon dwuskładnikowy?

Silikon dwuskładnikowy warto stosować przede wszystkim do wykończenia wnętrz mieszkalnych. Przyda się on podczas wielu prac budowlanych, np. remontów czy wykończenia mieszkania.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, iż kleje dwuskładnikowe mają dość charakterystyczną formę. Przede wszystkim posiadają dwa osobno zapakowane składniki – należy je ze sobą stosownie wymieszać przed ich zastosowaniem. Warto podkreślić, że w jednej tubce znajdziemy podstawę kleju, na przykład żywicę lub akryl. W drugim znajdziemy utwardzacz, który jest również bardzo istotnym elementem.

Silikon dwuskładnikowy dostępny jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *