Dlaczego rekomendowane jest zaopatrzenie się w klej metrakrylowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klej metrakrylowy doskonale zda egzamin w przypadku łączenia różnego rodzaju powierzchni wymagających ogromnej wytrzymałości. Produkt jest również w stanie bez większych problemów połączyć dwa zupełnie różne materiały.

Jakie są największe atuty omawianego kleju?

Klej metrakrylowy może zastąpić spawanie, nitowanie czy zgrzewanie punktowe. Ponadto czas zyskania złącza będzie zdecydowanie niższy. Atutem jest również fakt, że dany użytkownik nie będzie musiał w ogóle korzystać ze specjalistycznego sprzętu.

Warto wiedzieć, że osoby, które planują korzystać z kleju metrakrylowego, nie są zobowiązane do przechodzenia żadnych specjalistycznych szkoleń.

Jakie zastosowanie mają kleje metrakrylowe?

Należy mieć świadomość, że jedną z najczęściej wymienianych zalet przez użytkowników jest możliwość klejenia w miejscach nitowania. Godny uwagi jest fakt, że wtedy można liczyć na znacznie korzystniejszy rozkład sił.

Ponadto klej pozwala użytkownikowi łączyć ze sobą dwa produkty z zupełnie różnych materiałów np. tworzyw sztucznych z metalami. Należy w takiej sytuacji wykonać klejenie punktowe.

Dlaczego jeszcze warto postawić na omawiany klej?

Należy mieć świadomość, że dzięki omawianemu produktowi można bez żadnego problemu kleić metale nieżelazne i surowe. Użytkownik nie musi dzięki temu przygotowywać podkładów czy powierzchni.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do zalet wspomnianego produktu trzeba zaliczyć zmniejszenie wagi elementów. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku konstrukcji samolotowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *