Ekogroszek do pieców z podajnikiem

Zakup opału na zimę to zazwyczaj duża bolączka wielu gospodarstw domowych. Trzeba na to przeznaczyć dość sporą część oszczędności. Dlatego warto to robić w okresie letnim, gdy ekogroszek hurt objęty jest często korzystnymi rabatami. Aby jednak dokonać dobrego zakupu, nie można pominąć również parametrów opału, które decydują o jego jakości.

Producent ekogroszku o wysokich parametrach

O jakości ekogroszku decyduje co najmniej kilka ważnych parametrów, które również przekładają się na jego wydajność. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego kaloryczność. Im lepsza, tym mniej spalimy opału, a zyskamy więcej ciepła. Wartość ta nie powinna być niższa niż 23 MJ/kg. Kluczowa jest również w tej kwestii wilgotność. Im większa, tym więcej energii zużywane jest na ogrzanie i odparowanie wody. Tym samym ekogroszek traci na swojej wydajności.

Pozostałymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę, są spiekalność, zawartość siarki, zawartość popiołu oraz uziarnienie. Zawartość siarki ma znaczenie nie tylko ekologiczne – w połączeniu z wilgotnym opałem może znacznie przyspieszać korozję kotła. Do nowoczesnych pieców z automatycznym podajnikiem ekogroszek hurt musi także charakteryzować się odpowiednią wielkością ziarna. Jest to od 5 do 25 mm.

Ceny koksu opałowego – co wpływa na różnice?

Producent ekogroszku posiada w ofercie opał z różnego przedziału cenowego. Różnice te adekwatne są do jego parametrów. Warto wybierać opał, który najlepiej sprawdzi się do określonego typu kotła z podajnikiem. Wybór konkretnego produktu zawsze można skonsultować z fachowym doradcą.

Na ceny koksu opałowego wpływać może także pora, kiedy dokonujemy zakupu. W okresie letnim możliwe są korzystne rabaty i obniżki. Może to być zdecydowanie dobry czas na tego rodzaju zakupy. Istotny jest także rodzaj opakowania. Ekogroszek zakupowany luzem zazwyczaj jest również tańszy.

Ekogroszek w workach i luzem

Producent ekogroszku oferuje produkt luzem oraz pakowany w wygodne worki. Opał zakupowany luzem wymaga odpowiedniego miejsca do przechowywania, ale może być nieco tańszy.

Opał w niedużych workach jest bardzo wygodny i łatwy do przechowywania. Nie generuje pyłu, więc znacznie łatwiej znaleźć dla niego miejsce. W jednym i drugim przypadku należy zadbać, aby nie zamókł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *