Oryginalne znakowarki laserowe – jakie są rodzaje?

Na rynku dostępnych jest wiele znakowarek laserowych, które różnią się między sobą zastosowaną technologią. Każdy ze sprzętów ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze modele.

Najpopularniejsze typy znakowarek

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się znakowarki laserowe światłowodowe, które idealnie nadają się do znakowania nie tylko metali, ale również tworzyw sztucznych. Urządzenia tego typu doskonale nadają się na przykład do znakowania kodów kreskowych i popularnych kodów QR. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby za pomocą lasera światłowodowego wykonać skomplikowany napis. W zależności od potrzeb można wybrać sprzęt stacjonarny lub mobilny.

Kolejnym rozwiązaniem są światłowodowe znakowarki laserowe, które wyposażone zostały w specjalny wzmacniacz optyczny. W dużej mierze to właśnie ten element odpowiada za zwiększenie mocy wyjściowej. Znakowarki światłowodowe są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy na stali nierdzewnej albo chromie chcemy uzyskać konkretny kolor.

Nowoczesne znakowarki przemysłowe

Nowością na rynku są znakowarki laserowe do metalu CO2. Największym zainteresowaniem cieszą się maszyny z dość dużym obszarem roboczym, dzięki czemu można znakować nawet bardzo nietypowe grafiki. Urządzenia tego typu wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko do znakowania na skórze i tkaninach, ale również do ich cięcia. Nowoczesna znakowarka laserowa CO2 idealnie nadaje się do znakowania szkła, drewna i plastiku. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla firm, które stawiają na masową produkcję.

Na samym końcu warto wspomnieć o znakowarkach UV, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Specjalistyczne urządzenia najczęściej wykorzystywane są do znakowania delikatnych i bardzo drobnych elementów, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Znakowarka UV umożliwia również ablację bardzo cienkich warstw. Wybór konkretnego sprzętu w dużym stopniu zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *