Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego i tego nie żałować?

Choć nie brakuje firm oferujących drzwi Kędzierzyn Koźle, wybór tych naprawdę dobrych wcale nie jest prosty. Jak więc zyskać pewność, że znajdzie się te, które będą skutecznie chronić dostępu do domu jednorodzinnego?

Parametry, które warto znać

Choć przyglądając się drzwiom zewnętrznym zwraca się uwagę na ich wygląd i kolorystykę, nietrudno się domyślić, że nie mówimy w tym kontekście wcale o parametrach, na które należy zwracać szczególną uwagę. Owszem, dobrze gdy drzwi się nam podobają. Trudno jednak zachwycać się ich pięknem, gdy nie chronią nas ani przed utratą ciepła, ani przed włamaniem. Lista tych parametrów, które należy poddać szczególnie starannej analizie, nie jest wcale krótka. Nie każdy szereguje je w ten sam sposób tworząc zestawienie tych mniej i bardziej kluczowych, przeważnie jednak wspomina się zarówno o izolacyjności termicznej i akustycznej, jak i o odpowiednio wysokim poziomie zabezpieczenia przed włamaniem. Planując zakup drzwi chroniących dostęp do domu jednorodzinnego, dobrze jest też pamiętać o tym, że powinny się one wykazywać odpornością na czynniki atmosferyczne. Nie wolno też zapominać o roli, jaką w przypadku drzwi z Kędzierzyna-Koźla odgrywa ich wielkość i trwałość. Przeważnie nie są one najtańsze, czymś naturalnym wydaje się więc dążenie do tego, aby służyły nam przez lata.

Od czego zacząć poszukiwania?

Choć wiele mówi się o tym, że drzwi powinny być barierą nie do pokonania dla złodzieja, czynnikiem, któremu dziś przypisuje się szczególnie duże znaczenie przy ich zakupie okazuje się być izolacyjność termiczna. Szacuje się, że drzwi mogą być przyczyną nawet jednej trzeciej wszystkich strat ciepła z domu, nic więc dziwnego, że ich szczelność oznacza wyjątkowo duże oszczędności. Nie każdy jest w stanie ocenić szczelność, przyglądając się samej konstrukcji Drzwi Kędzierzyn Koźle. Wypada jednak podkreślić, że dziś nie ma takiej potrzeby. Chcąc mieć pewność, że dokonuje się przemyślanego zakupu należy przyjrzeć się parametrowi znanemu jako współczynnik przenikania ciepła. Począwszy od roku 2021 nie może być on większy niż większy niż 1,3 W/(m²·K). Jeśli jednak drzwi zapewniają jeszcze lepszą ochronę, właśnie one powinny zwracać na siebie naszą uwagę. Jak nietrudno się domyślić, atrakcyjność współczynnika przenikania ciepła wpływa też na cenę drzwi znacząco ją podnoszą. Już jeden sezon zimowy w domu jednorodzinnym z drzwiami niskiej jakości uświadamia nam jednak, że nie jest to wcale wydatek, którego nie warto ponosić. Inwestycja w szczelne drzwi zawsze się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *