Wytyczne technologiczne dotyczące paletopojemników

Nowoczesne paletopojemniki to funkcjonalne rodzaje zbiorników, które – oprócz szeroko rozumianego uniwersalizmu – oferują również kompleksowe zabezpieczenie transportowanego towaru płynnego. Co warto wiedzieć na temat ich użytkowania i związanych z nimi kwestii technologicznych?

Co można przewozić w kontenerze?

Kontenery IBC mogą być wykorzystywane do przewozu różnych artykułów płynnych, niezależnie od ich składu chemicznego, charakterystyki pH, gęstości itd.

Kontenery ibc wyprodukowane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, w tym najczęściej z polietylenu. Jeśli pojemnik ma być wykorzystywany do przewozu towarów spożywczych, musi on posiadać stosowną dokumentację, która uprawnia przewoźnika do tego celu. W przypadku pozostałych paletopojemników wystarczy zwykły certyfikat, który poświadcza jakość zbiornika i jego odporność na określone oddziaływania chemiczne (w tym na kwasy i zasady).

Ekologia czy nie?

Klasyczny paletopojemnik może być uznany za zbiornik w pełni ekologiczny. Jego budowa zabezpiecza go przed nieprzewidywanym wyciekiem przewożonych substancji.

To jednak nie wszystko! Zdecydowana większość kontenerów IBC nie nadaje się do ponownego odzysku. Jest to związane głównie z faktem, że w ich wnętrzach przewozi się często bardzo niebezpieczne i szkodliwe substancje. Oczywiście sama wymiana zbiornika nie wiąże się z koniecznością zakupu nowej palety i siatki ochronnej. Paletopojemnik jest konstrukcją modułową i wymiana znajdującego się wewnątrz zbiornika nie jest problemem.

Profesjonalna firma to nie tylko zbiornik!

Zakup kontenerów IBC to nie jedyna forma usługi, z której może skorzystać podmiot kupujący wybrany zbiornik.

Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą paletopojemników oferują również ich kompleksowy serwis, wymianę a także – zapewniają gwarancję na określone komponenty. Niektóre z firm zajmują się również recyklingiem zbiorników polietylenowych, choć nie każdy producent (i Sprzedawca) oferuje taką możliwość. Profesjonalna obsługa zbiornika wiąże się również z koniecznością prowadzenia odpowiedniej dokumentacji technicznej.

Podsumowanie

Paletopojemniki to nowoczesny sposób na przewożenie i składowanie towarów płynnych. Ich specyfika techniczna wymaga jednak przestrzegania określonych zasad, dzięki którym trwałość zbiornika i jego płaszczyzn ochronnych można diametralnie wydłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *