Najlepsze zastosowania dla gitterboxów

W wielu firmach bardzo popularne są tzw. gitterboxy. Dlaczego są tak lubiane i gdzie warto je stosować. Podpowiadamy też, jak najlepiej dobrać pojemnik, aby jego wykorzystanie było optymalne.

Pojemnik bardzo przydatny

Gitterboxy wykorzystywane są w bardzo wielu zakładach produkcyjnych i usługowych. Ten siatkowy pojemnik zyskał popularność dzięki swojej wytrzymałości, solidnej konstrukcji i łatwości dostępu do przechowywanych w nim elementów. Tę ostatnią zaletę zawdzięcza uchylnym klapom. Ważne dla użyteczności jest także to, że gitterbox wymiary ma ustandaryzowane. Gdy dodamy do tego możliwość sztaplowania, szybko okazuje się, że są to pojemniki wręcz niezastąpione.Doskonale nadają się do przechowywania i przewożenia przedmiotów ciężkich lub o nietypowych kształtach. Dzięki gitterboxom takie elementy są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Wybierz odpowiedni pojemnik siatkowy

Przed nabyciem gitterboxów należy sprecyzować nasze oczekiwania. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, do czego mają służyć i jaka wielkość będzie optymalna. Jak wiadomo, gitterbox wymiary może mieć różne, więc należy wybrać pojemniki o właściwej pojemności. Jeśli chcemy mieć pewność, że poszczególne pojemniki będą nie tylko wysokiej jakości, ale także będą mieć takie same wymiary, powinniśmy wybierać te z certyfikatem EPAL. Gwarantuje on, że pojemniki z tym atestem będą takie same na całym świecie.Jeśli zależy wam na niskiej wadze pojemnika, to warto się zastanowić, czy nie zainwestować w gitterbox plastikowy. Są już wyspecjalizowane firmy, które robią pojemniki o cechach klasycznego gitterboxu metalowego, ale z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Niższa waga, łatwe składowanie pustych pojemników, łatwość utrzymania w czystości oraz zdecydowanie cichsze użytkowanie – tym charakteryzuje się gitterbox plastikowy.

Dłuższe użytkowanie dzięki właściwej konserwacji

Wprawdzie gitterboxy mają stosunkowo długą żywotność (10-12 lat), ale warto o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim trzeba je utrzymywać w czystości i odpowiednio konserwować. Zabezpieczy to przed przedwczesnym zniszczeniem i korozją. Zdarza się, że pojemnik zostanie lekko uszkodzony. Zwykle bez większych problemów można go naprawić w firmie. Można naprawę zlecić wyspecjalizowanej firmie. Jest to zdecydowanie tańsze niż kupno nowego. Po naprawie gitterbox będzie dalej służył jeszcze przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *