Co warto wziąć pod uwagę wybierając paletopojemniki?

Przedmiotem najczęściej wykorzystywanym przez firmy trudniące się przechowywaniem i transportem cieczy jest kontener IBC. Pojemniki z tej kategorii wykorzystywane są w wielu branżach. Poszczególne rodzaje pozwalają bowiem na przewożenie i wygodne magazynowanie różnych rodzajów płynów. Na co należy zwrócić uwagę wybierając paletopojemniki dla siebie?

Zbiorniki o odpowiednich właściwościach

Każdy zbiornik IBC może być wykorzystany do przechowywania cieczy neutralnych. Świetnie sprawdzają się jako pojemniki na wodę, zarówno w firmach oraz na budowach, jak i do użytku prywatnego. Korpus większości modeli tworzony jest z wytrzymałego polietylenu. Materiał ten może jednak posiadać inne właściwości zależnie od przeznaczenia danych modeli. Co warto wiedzieć na ten temat?

Oprócz akcesoriów dostosowanych do przechowywania płynów o neutralnych właściwościach odnaleźć można takie zbiorniki, jak Paletopojemnik na ciecze palne, oleje, alkohole i substancje niebezpieczne. Osoby zastanawiające się nad tym, jak odnaleźć właściwe akcesoria powinny wiedzieć, że każdy kontener IBC posiada oznaczenia dotyczące możliwego wykorzystania. Informacje na ten temat odnaleźć można na powierzchni przedmiotu oraz w opisach produktów.

Bezpieczne i wygodne magazynowanie

Każdy zbiornik IBC może być zaopatrzony w specjalny stalowy kosz, który dodatkowo chroni przed uszkodzeniami. Umożliwia ponadto sztaplowanie zbiorników i ekonomiczne zagospodarowanie powierzchni magazynowej. Pojemniki są ponadto umieszczone na paletach, dzięki czemu można przenosić je z wykorzystaniem wózków widłowych lub podnośników. Wśród wielu dostępnych opcji pojawiają się kontenery na paletach drewnianych i wykonanych z tworzyw sztucznych. Wszystkie z nich mogą być wykorzystywane wielokrotnie i wymagają regularnej kontroli. Poszukując zestawu kontenerów IBC dostosowanego do zapotrzebowania firmy warto dokładnie przemyśleć dobór ich pojemności. Wiąże się ona bowiem z zewnętrznymi wymiarami zbiorników, które muszą współgrać z wielkością magazynów. Pojemniki dobrane w przemyślany sposób okażą się praktycznymi i bezpiecznymi w użyciu akcesoriami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *