Salon w stylu boho – jak go stworzyć w twoim mieszkaniu?

Styl boho zagościł w naszych wnętrzach już kilkanaście lat temu. W dalszym ciągu ma on niezliczone rzesze zwolenników, którzy kochają swoje niecodzienne wnętrza. Zaletą boho jest przede wszystkim prostota, z jaką możesz osiągnąć tak kojarzącą się aranżacje, oraz stosunkowo niski koszt całego przedsięwzięcia. Oto kilka pomysłów, jak urządzić salon boho.

Jak uzyskać styl boho w salonie?

Stworzenie salonu boho nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wymaga natomiast sporego udziału wyobraźni oraz indywidualnej kreatywności, z której powstaną kolejne rozwiązania, które wprowadzisz w tym pomieszczeniu. Pamiętaj – ten styl nie wymaga zakupów za dziesiątki tysięcy złotych ani męczącego, długotrwałego remontu. Pierwsze efekty możesz uzyskać już dziś.

Czy masz gdzieś kilka starych, mosiężnych ozdób z targu staroci, dla których nie mogłaś znaleźć do tej pory miejsca? Teraz nadszedł ich czas – niech staną na konsolce przy ścianie w towarzystwie kwiatów albo asymetrycznie udekorują stół. Przy oknach, a także na wbitych w ścianach gwoździach i na lampie zawiesisz łapacze snów, dzwonki i makramowe ozdoby, a twój salon zacznie przypominać senne marzenie.

A co z tą ogromną, kolorową chustą ze sklepu indyjskiego, która nie pasuje ci do płaszcza? Wystarczy chwila, i wykreujesz z niej prowizoryczne, nietypowe Obicia na krzesła, jakich z pewnością nie ma nikt inny. To właśnie magia boho – każda aranżacja w tym stylu jest niepowtarzalna, bo przebija przez nią osobowość tego, kto ją stworzył. Teraz twoja kolej!

Podstawy klimatu boho – radość wzorów i kolorów

Pierwsze, co kojarzy się z boho, to oczywiście mnogość dodatków, dekoracji, tkanin i dywanów. Ale styl boho nie istnieje bez gamy głębokich, fascynujących kolorów, które przeplatają się w urządzonych w tym stylu pomieszczeniach. W klimatach boho sięgamy i po minimalistyczne, geometryczne wzory (na przykład na dywanach), i po tradycyjne kwiaty albo błyszczące, pluszowe tkaniny (idealne jako materiały tapicerskie na krzesła).

Zastanów się, jakie kolory powinny dominować w twoim salonie, i zacznij od wymiany poszewek na poduszki dekoracyjne, zasłon czy powieszenia chusty w tej kolorystyce na ścianie. Przejrzyste, kolorowe tkaniny mogą się też znaleźć na lampach (pamiętaj jednak o bezpieczeństwie!), a nawet na uchwytach mebli w formie kokard lub wstęg.

Wykorzystaj też koniecznie wzorzysty materiał obiciowy na krzesła, kanapy lub fotele wypoczynkowe, aby dodać twojej przestrzeni niepowtarzalnego uroku jednym zdecydowanym posunięciem. Ale to dopiero początek! Teraz możesz już rozpocząć przemianę swojego salonu w stylu boho i prawie na pewno szybko odkryjesz, że to prawdziwa przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *