Modny i piękny salon

Urządzanie domu może być prawdziwą zabawą i dać mnóstwo satysfakcji i przyjemności. Wcale nie trzeba wszystkiego wybierać w jednym momencie – wystrój domu tylko dojrzewa wraz z właścicielami, styl zmienia się, a co za tym idzie, zmienia się również wnętrze. W jaki sposób podjeść zatem do urządzania na przykład salonu, który w większości polskich domów jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem? Poniżej kilka wskazówek od dekoratorów i architektów wnętrz.

Postaw na doskonałą bazę

Moda i trendy w urządzaniu wnętrz cały czas się zmieniają. Można mieć wykrystalizować one preferencje jeżeli chodzi o paletę kolorystyczną czy styl wnętrza, jednak po kilku latach w oko może wpaść przecież coś zupełnie innego. To zupełnie naturalne. W dzisiejszym świecie z każdej strony docierają do nas nowe bodźce, między innymi w postaci zdjęć w prasie czy internecie. To właśnie również przez to właściciele chociażby mieszkań urządzonych w bogatym, pełnym przepychu stylu, któregoś dnia mogą zapragnąć minimalizmu…

Pierwsza złota rada dotyczy zatem tego, aby wybierać bazę najlepszej jakości, na jaką tylko nas stać. Łatwo można zmienić Kolory ścian w salonie, ale dużo trudniej zmienić już podłogę czy kominek. Gdy pojawi się impuls do zmiany stylistyki otoczenia, baza powinna zostać taka sama. Warto postawić zatem na dobrej jakości drewnianą podłogę czy płytki, wybierać elementy wykończenia naprawdę piękne i nie chodzić tutaj na żadne kompromisy. Jeżeli znudzi się kanapa albo fotel, meble można sprzedać i kupić nowe. Zrywanie podłogi czy burzenie kominków to natomiast już remont pełną parą. Baza to podstawa i musi mieć najwyższą jakość.

Kolorystyka

Kolory ścian w salonie można swobodnie zmieniać, jednak z reguły w tym dużym i najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu najlepiej sprawdzają się stonowane klasyczne barwy. Paleta różnych odcienie bieli i beżu, daje naprawdę bardzo szerokie pole do popisu. Dzisiaj w trendach są wszelkie neutralne kolory i warto właśnie trzymać się takich odcieni, bo wprowadzają spokój, sprzyjają wyciszaniu się i relaksowi. Miłośnicy ciemnych I nasyconych kolorów również mogą stosować takie na ścianach w swoich wnętrzach. To jeden z modnych trendów w ostatnim czasie – nawiązuje on między innymi do stylu skandynawskiego, ale też industrialnego i mid century. Kto natomiast chciałby nadać swojemu wnętrzu bardziej francuski charakter, może zastosować do ich ozdobienia niezwykle popularne teraz sztukaterie. W ten sposób wyczaruje apartament w paryskim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *