Jak sprawić, by ogród był jeszcze bardziej wyjątkowy?

Własny ogródek, choćby ten niewielki, to powód do szczęścia. Mieszkańcy miast mogą tylko pomarzyć o kawałku własnej przestrzeni pod gołym niebem, na której można urządzić spotkanie ze znajomymi przy grillu czy poczytać książkę w blasku słonecznych promieni. Jak sprawić, by domowy ogródek zyskał jeszcze piękniejszy charakter?

Przystrzyżony trawnik symbolem pracowitości

Sceny regularnego koszenia trawnika są znane przede wszystkim z amerykańskich filmów, na których młodzi chłopcy w ten sposób sobie dorabiają do kieszonkowego. W naszych realiach każdy raczej samodzielnie dba o swój trawnik – wówczas równo przystrzyżona trawa może być jego powodem do dumy.

O trawnik należy dbać przez cały rok, jednak najwięcej zabiegów pielęgnacyjnych wymaga on wczesną wiosną, gdy po zimowym lenistwie przyroda powoli budzi się do życia. Wiosna to także doskonały moment na to, by pomyśleć o nowych inwestycjach w ogrodzie.

Wiaty ogrodowe – niewielkie konstrukcje o wyjątkowym charakterze

Z każdym rokiem wiaty ogrodowe stają się coraz bardziej popularne. Te z pozoru lekkie konstrukcje potrafią być bardzo wytrzymałe. Trzeba jednak oczywiście dbać o nie w sposób odpowiedni, zwłaszcza jeżeli altana stojąca w ogrodzie została wykonana z drewna wymagającego regularnej konserwacji.

Innym pomysłem mogą być wiaty do ogrodu wykonane na bazie konstrukcji stalowych. Jest to propozycja dla osób lubiących nietuzinkowe rozwiązania. Surową stal można połączyć z ciepłym i delikatnym materiałem chroniącym od słońca, dzięki czemu taka wiata nabierze łagodniejszego charakteru.

Jak urządzić kącik wypoczynkowy w altanie?

Samo postawienie altany w ogrodzie to jeszcze nie wszystko, wręcz przeciwnie – to dopiero początek. Trzeba jeszcze w odpowiedni sposób zorganizować jej wnętrze, tak by wypoczynek pod zadaszeniem stał się maksymalnie komfortowy.

Kluczem do odniesienia sukcesu w tej kwestii jest rodzaj kompletów wypoczynkowych. Leżaki nie sprawdzą się zbyt dobrze. Warto zainwestować w meble o większej trwałości, zwłaszcza jeżeli mają być one często używane. Można postawić na drewniany stół z ławkami lub ogrodową sofę z niewielkim stolikiem. To drugie rozwiązanie zapewni o wiele większy komfort codziennego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wiaty ogrodowe dostępne są w ofercie Megiw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *