Modna i stylowa oprawa podtynkowa do każdego wnętrza

Modna i stylowa oprawa podtynkowa to rodzaj rewelacyjnego oświetlenia, które z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych pomieszczeniach. Praktyczne i atrakcyjne wizualnie oprawy podtynkowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.

Czym charakteryzuje się oprawa punktowa podtynkowa?

Nowoczesne oprawy podtynkowe są w dzisiejszych czasach najciekawszą alternatywą dla opraw natynkowych. Mocuje się je nieco głębiej, dlatego też instalacja może okazać się nieco utrudniona. Największym atutem opraw podtynkowych jest oczywiście oryginalny i niepowtarzalny design. Doskonałe parametry wizualne wynikają w dużej mierze z tego, że światło nie wystaje z sufitu.

Oprawa podtynkowa zajmuje mało miejsca, dzięki czemu nie zmniejsza optycznie danego pomieszczenia. Z dobrodziejstwa opraw podtynkowych najlepiej skorzystać w przypadku popularnych sufitów podwieszanych.

Nowością na rynku są oprawy punkowe wpuszczane, które montuje się zazwyczaj na równi z powierzchnią samego sufitu. Oprawy tego typu wykorzystuje się głównie jako uzupełnienie oświetlenia ogólnego. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą podkreślić największe auty danego pomieszczenia.

Klasa szczelności ma znaczenie

Aby wybrać dobre oprawy podtynkowe należy zwrócić uwagę na ich klasę szczelności. Najtańszym rozwiązaniem są oprawy punktowe IP20, które przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnętrznego. Na półkach sklepowych dostępne są także oprawy o klasie IP44, które także przeznaczone są głównie do zastosowań wewnętrznych. Oprawy o zwiększonej ochronie można stosować w pomieszczeniach wilgotnych i w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zalania. Tego typu oprawy można spotkać w łazience, kuchni albo kotłowni.

Największy poziom ochrony zapewniają oprawy podtynkowe o klasie IP65. Tego typu oprawy mogą pochwalić się wysokim poziomem ochrony nie tylko przed wilgocią, ale również przed kurzem. Oprawy o klasie IP65 bez żadnego większego problemu można zastosować na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *