dom szkieletowy pod klucz (2)

Jakie wykończenie domu szkieletowego wybrać?

Dom szkieletowy pod klucz to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli stawiamy na wysoką ekonomiczność oraz funkcjonalność. Postawienie takiego domu generuje o wiele niższy koszt, co stanowi niewątpliwą zaletę. Plusem jest również fakt, że są to budynki energooszczędne, a więc takie, które możemy łatwo i tanio ogrzać. Dobrze jest również pomyśleć o aspekcie wizualnym. Elewacja odgrywa w tym przypadku bardzo ważną rolę.

Klasyczne drewno

Drewniane domy szkieletowe pod klucz mogą prezentować się elegancko, a zarazem klimatycznie. Naturalne wykończenie elewacji z pewnością zachwyci miłośników klasycznego wzornictwa. Takie budynki zachwycą nawet najbardziej wymagających.

Dom szkieletowy pod klucz w nieco rustykalnym stylu to świetna propozycja dla osób ceniących sobie tradycję. To ponadczasowa stylistyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Ogromną rolę odgrywa tutaj jakość zastosowanych materiałów, a także sposób ich wykończenia. Elewacja jest narażona na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Nowoczesny tynk

Modernistyczne domy szkieletowe pod klucz mogą zostać pokryte tynkiem silikonowym. To właśnie dzięki niemu będą one prezentować się zupełnie tak, jakby były wykonane z cegieł. Na pierwszy rzut oka nie zauważymy różnicy.

Plusem opisywanej elewacji jest wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Jej czyszczenie nie stanowi najmniejszego problemu, a więc przez długie lata dom będzie prezentować się nienagannie. Plusem tynku jest fakt, że umożliwia on swobodne „oddychanie” ścianom. Ponadto jest on niewzruszony na wahania temperatury, czy też wilgoć.

Cegła klinkierowa

Cegła klinkierowa sprawi, że dom szkieletowy pod klucz zyska luksusowego charakteru. Taka elewacja z pewnością będzie bardzo efektowna, jednak należy mieć świadomość, że nie jest to najtańszy materiał.

Nie każdy może pozwolić sobie na wykończenie domu cegłą klinkierową. Nie musimy jednak umieszczać jej na całej powierzchni. Jest ona nie tylko praktyczna, ale również dekoracyjna. Świetnie sprawdzi się np. do ozdoby obszaru wokół drzwi wejściowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *