Jak dbać o uszczelki do kabiny prysznicowej?

Choć uszczelki do kabiny prysznicowej nie są kosztownymi rozwiązaniami, nikt nie myśli z radością o konieczności ich wymiany. Warto więc pamiętać o tym, że dbając o nie możemy mieć pewność, że znacznie dłużej niż dotychczas będą cieszyć nas swoją żywotnością.

Dlaczego czyszczenie uszczelek jest tak ważne?

Uszczelki do kabiny prysznicowej są narażone na szereg niebezpieczeństw, z których istnienia należy sobie zdawać sprawę. Zagraża im nie tylko woda, z którą mają regularnie kontakt. Szkodliwe może być również mydło i inne kosmetyki pielęgnacyjne stosowane przez domowników, niebezpieczne mogą być przy tym również detergenty wykorzystywane, aby utrzymać w czystości szklaną taflę kabiny. Brak troski o wygląd uszczelki przyczynia się przede wszystkim do tego, że obniżają się walory estetyczne samej kabiny prysznicowej. Ta zaczyna sprawiać wrażenie zaniedbanej, samo korzystanie z niej jest więc niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Uszczelka do kabiny prysznicowej podczas codziennego użytkowania jest jednak narażona nie tylko na zabrudzenia, ale również na rozwój pleśni i grzybów. Te mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia domowników.

Jak czyścić uszczelki do kabiny prysznicowej?

Nie ma jednej metody czyszczenia uszczelek w kabinie prysznicowej, warto więc pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma w tym kontekście poziom ich zabrudzenia. Jeśli mamy do czynienia jedynie z lekkim zabrudzeniem uszczelek, najlepszą opcją będzie sięgnięcie po szczotkę z twardym włosiem. Ta powinna poradzić sobie nie tylko z brudem, ale również z mało estetycznymi osadami. Gdy zabrudzenia są poważniejsze, sama szczotka może nie być wystarczająca. W takim przypadku dobrym pomysłem z pewnością okaże się roztwór octu – znacznie bezpieczniejszy niż typowe preparaty chemiczne. Połączenie szklanki octu i połowy szklanki ciepłej wody może pomóc nie tylko w usunięciu widocznych zabrudzeń. Taki zestaw jest w stanie przeciwstawić się rozwojowi pleśni. Potrafi być też zabójczy dla grzybów, którym sprzyja wilgotne środowisko typowe dla uszczelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *