Ile kosztują gotowe domy z keramzytu?

Gotowe domy z keramzytu mają bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich budowę. Nowoczesne domy z keramzytu wyróżniają się doskonałą izolacją akustyczną, energooszczędnością i niespotykaną łatwością budowy. Do największych zalet można zaliczyć także dość niskie koszty inwestycji zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę tradycyjne technologie.

Czym charakteryzuje się keramzyt?

Keramzyt najprościej rzecz mówiąc to dość lekkie kruszywo ceramiczne, które powstaje na skutek wypalania gliny. Kruszywo keramzytowe wykonane jest w 100% z naturalnych surowców, dlatego też zaliczane jest do materiałów ekologicznych. Dzięki porowatej strukturze można uzyskać kruszywo ceramiczne o bardzo lekkiej wadze. Gotowe domy z keramzytu są odporne na pleśnie i grzyby. Konstrukcje wykonane z tego rewelacyjnego materiału są niepalne, dzięki czemu znacząco zwiększa się bezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o termoizolacyjność to współczynnik lambda mieści się w przedziale od 0,08 do 0,16 W/(m*K). Jest to naprawdę dobry wynik zwłaszcza jak zwróci się uwagę na doskonałą paraprzepuszczalność i odporność na mróz/wilgoć.

Keramzytowe gotowe domy cennik

Jak wspomniano we wstępie dla inwestorów bardzo dużym atutem będą kwestie finansowe. Domy gotowe prefabrykowane ceny są niższe z powodu mniejszego zakresu prac i znacznie krótszego czasu całej inwestycji. Domy z keramzytu są tańsze od domów wznoszonych tradycyjnymi metodami. Przykładowy dom jednorodzinny z keramzytu można postawić za około 2700 zł/m2. Postawienie domu tradycyjnymi metodami wiążą się z wydatkiem około 3300 zł/m2. Porównując domy gotowe prefabrykowane ceny warto zwrócić uwagę na koszty materiałów. Najtańszym rozwiązaniem są gotowe domy modułowe, które produkowane są od a do z zgodnie z gotowymi projektami. Każda firma podaje gotowe domy cennik, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku oferty.

Dlaczego warto?

Domy z keramzytu wyróżniają się bardzo szybkim czasem realizacji inwestycji. Gotowy dom można postawić nawet w przeciągu 3 miesięcy. Oprócz wysokiego komfortu termicznego budynku i niskich kosztów budowy można liczyć także na zdrowe wnętrze, które jest przyjazne alergikom. Dla wielu inwestorów dużym atutem może okazać się brak ograniczeń jeżeli chodzi o możliwości kształtowania architektury. Keramzytowe konstrukcje są bardzo trwałe, dzięki czemu wyróżniają się niespotykaną wytrzymałością na duże obciążenia. Keramzyt wykorzystywany jest nie tylko do budowy domów, ale również do budowy mostów i dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *