zakuwanie lin stalowych

Jakie wybrać tuleje do zakuwania lin stalowych?

W branży transportowej ogromną rolę odgrywa zabezpieczenie ładunków, dlatego też tym bardziej należy zwrócić szczególną uwagę na zakończenia lin. Przy zastosowaniu nietypowych uzbrojeń należy przeprowadzić dodatkowe badania wytrzymałościowe.

Zakuwanie lin za pomocą tulei

Aby znacząco zmniejszyć siły zrywające linę korzysta się z pomocy odpowiednio dopasowanych tulei, stoperów i specjalnych końcówek gwintowych. Tylko dzięki wytrzymałym i niezawodnym zakuciom, można zabezpieczyć transportowane ładunki.

Firmy oferują zakuwanie lin stalowych z wielu różnych materiałów. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze modele. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się tuleje aluminiowe. Mowa tutaj oczywiście o oryginalnych tulejach, które wykorzystywane są w produkcji zawiesi linowych.

Jakie są rodzaje tulei do zakuwania lin stalowych?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają tuleje cylindryczne. Wyróżniają się one tym, że koniec liny wystaje w charakterystyczny sposób z tulei. Godne polecenia są także tuleje stożkowe typu C. Mowa tutaj oczywiście o modelach, w których koniec liny ukryty jest zawsze wewnątrz samej tulei.

Tuleje aluminiowe umożliwiają nie tylko zakuwanie lin stalowych, ale również zakuwanie lin specjalistycznych. Warto wspomnieć także o tulejach nierdzewnych, które wykorzystywane są głównie przy linach nierdzewnych. Tego typu liny doskonale sprawdzą się w przemyśle morskim, gdzie trzeba zmierzyć się ze środowiskiem o dość dużym zasoleniu.

Na samym końcu warto wspomnieć o tulejach miedzianych, które wykorzystuje się do zakuwania lin wykorzystywanych w miejscach zagrożonych wybuchem. Mowa tutaj między innymi o kopalniach metanowych. Aluminium jest materiałem, który posiada odpowiednie właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu znacząco ogranicza się ryzyko powstawania iskry i niekontrolowanego wybuchu. Aby wybrać najlepsze tuleje do zakuwania lin stalowych należy skorzystać z fachowego doradztwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *