Szkolenia SEP – Gliwice

Elektryk to nie tylko bohater domu, który naprawi gniazdka, pralkę i zeszłoroczne lampki na choinkę. To także zawód pożądany w wielu miejscach. Jednak aby bezpiecznie go wykonywać, należy uzyskać uprawnienia SEP.

Uprawnienia SEP Gliwice – gdzie szukać

Szkolenia Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich odbywają się w wielu miastach, nie tylko wojewódzkich. W Gliwicach także można zdobyć (bądź aktualizować) uprawnienia potrzebne w pracy – zarówno stacjonarnie (ul. Zwycięstwa 36), jak i online. Egzamin należy zdać przed komisją, która zbiera się nie tylko w Gliwicach, ale i w Rybniku czy Bytomiu. Wiele cennych informacji (w tym o terminach szkoleń) można znaleźć na stronie internetowej oddziału gliwickiego..

SEP Gliwice – jakie szkolenia oferuje

Jak pamiętamy, kursy SEP dzielą się na szkolenia elektryczne (G1), energetyczne (G2) i gazowe (G3). Uprawnienia, które dzięki nim można uzyskać, dotyczą pracy polegającej na eksploatacji (E) lub dozorze (D) nad instalacjami, sieciami oraz urządzeniami elektroenergetycznymi i gazowymi. Każda z trzech wymienionych grup zagadnień dzieli się na podpunkty, pozwalające uszczegółowić pracę z konkretnym urządzeniem.W gliwickim oddziale stowarzyszenia możemy uzyskać uprawnienia we wszystkich trzech grupach, prócz tego oferowany jest też kurs SEP Gliwice dotyczący pomiarów ochronnych. W zależności od tego, czy wybieramy kurs, czy też pogłębiające seminarium (pamiętajmy, że uprawnienia SEP należy odnawiać co 5 lat), czas nauki potrwa od kilku do kilkunastu godzin. Warto wspomnieć, że przy gliwickim oddziale, działającym już niemal 70 lat, funkcjonuje ośrodek rzeczoznawstwa. Gliwicki SEP ma również na swoim koncie wiele konferencji oraz publikacji naukowych.

Kurs SEP Gliwice – co potem

Odbycie szkoleń Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich to nie tylko obowiązek (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r., Dz. U. Nr 89 z dnia 21 maja 2003 r.), ale i dobra inwestycja w rozwój własnej kariery. Pogłębiając praktyczne umiejętności, stajemy się atrakcyjni na rynku pracy. Zdobyte uprawnienia sep gliwice to szansa na nową pracę wszędzie tam, gdzie korzysta się ze zdobyczy elektryki, elektrotechniki i gazownictwa. To często także możliwość zmiany stanowiska na bardziej atrakcyjne i rozwojowe.