Skąd wiedzieć, co zrobić z elektrośmieciami?

Bez wątpienia elektrośmieci należą do odpadów, które są najtrudniejsze do zagospodarowania. Nie powinny trafiać na składowiska odpadów zmieszanych, bo są zbyt cenne, ale nie wszyscy ludzie wiedzą, gdzie wyrzucać elektrośmieci. Wiedzę na ten temat powinno się szerzyć, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, co zrobić z odpadami.

Specjalne punkty zbiórki

Odpowiedź na pytanie o to, Gdzie wyrzucać elektrośmieci jest wyjątkowo prosta — należy wyrzucać je do odpowiednich pojemników, które są przeznaczone do ich zbierania. Pojemniki te są wystawione w wielu sklepach ze sprzętem RTV i AGD. Często można znaleźć je też w supermarketach, na pocztach, a czasem też w szkołach.

Zwykle do takich pojemników wkłada się niewielkie urządzenia. Duże sprzęty z kolei są zbierane przez sprzedawców nowego sprzętu, przyjmowane przez punkty selektywnej zbiórki odpadów oraz gromadzone podczas corocznej zbiórki przeprowadzanej na zlecenie gminy.

Skąd wiedzieć, co zrobić z konkretnymi odpadami?

Informacja na temat tego, co należy zrobić z danym sprzętem po jego zużyciu, powinna znaleźć się na jego opakowaniu. Producent jest zobowiązany do udzielenia informacji na temat tego, jak bezpiecznie utylizować jego produkt.

Informacji na ten temat możesz szukać w instrukcji obsługi lub na stronach internetowych. Tam też możesz znaleźć informacje dotyczące aktualnie prowadzonych zbiórek w Twojej okolicy oraz adresów punktów przyjmowania odpadów. Dzięki temu szybciej i bezpieczniej pozbędziesz się zalegających elektrośmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *