Najlepsze kontenery

Skupy złomu to przedsiębiorstwa przeżywające w ostatnim czasie intensywny rozwój. Nacisk na politykę ochrony środowiska wzmaga potrzebę ponownego przetwórstwa metali. Dużym problemem polskich skupów złomu jest nieuporządkowanie i bałagan. Metodą na wprowadzenie w tych miejscach porządku jest zakup odpowiednich kontenerów na złom.

Kontenery na złom z dachem

Pierwszym wariantem kontenerów jakie omówimy będą pojemniki z dachem. Przy transporcie odpadów na dłuższe odległości prawnym wymogiem jest posiadanie przez kontenery czy pojemniki na złom, górnej pokrywy. Zapobiega ona wysypaniu się odpadów metalowych przy nagłym hamowaniu oraz chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Na potrzeby artykułu omówiony zostanie kontener EKO 40 L z lekkim dachem. Pojemnik wykonany zgodnie z normami DIN 30722 cechuje się dużą innowacyjnością rozwiązań. Pojemność urządzenia to aż 35 metrów sześciennych zaś masa własna wynosi dwie tony. Konstrukcja opiera się na ramie nośnej ze stalowych profili i wypełnieniu ścian blachą stalową grubości 3 milimetrów. Największym atutem pojemnika jest ultralekki dach. Dzięki zastosowaniu lekkiego i wytrzymałego tworzywa waga dachu jest mniejsza od klasycznej metalowej pokrywy o prawie 70% co pozwala zmniejszyć ciężar własny całego kontenera. Dopuszcza się również montaż plandeki po demontażu dachu.

Uporządkowane gromadzenie

Do miejscowego gromadzenia złomu na skupach potrzebny jest duży, pojemny kontener, który pozwoli uporządkować teren. W takim pojemniku można gromadzić złom od klientów a gdy przyjdzie czas sprzedaży złomu ze skupu do dalszych punktów przetwarzania, dużo łatwiej przeładować towar z jednego miejsca niż zbierać z hałd.

W pewnych sytuacjach można kontener użyć też do transportu. Aby było to możliwe kontener musi posiadać mocną konstrukcję, aerodynamiczny kształt, rolki i szyny przy podstawie oraz łatwe w obsłudze drzwi. Przy takich potrzebach najlepiej wybrać kontenery półstałe KW.

Kontenery KW

Kontenery na złom KW to urządzenia solidne i masywne. Stalowa rama z grubych profili wzmocniona przy podstawie podwójnym teownikiem zapewnia wytrzymałość nawet przy maksymalnym załadunku. Wzmocnienia ścian bocznych zapewniają stabilność i zapobiegają przewrócenia się kontenera.

Duże wymiary pojemnika (6,2 metra długości/ 2,3 metra szerokości/2,4 metra wysokości) oraz duża pojemność 35 metrów sześciennych zapewniają optymalne możliwości załadunkowe. Przydatnym rozwiązaniem zastosowanym w tego typu kontenerach są łatwe w obsłudze a przy tym szczelne drzwi typu holenderskiego. Ich silne zawiasy utrzymają załadowany złom w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *