O czym należy wiedzieć przed zakupem węgla?

Jak wiadomo w momencie, gdy będzie zbliżał się sezon grzewczy koniecznie trzeba przygotować się na zdecydowanie większe koszty utrzymania domu. Jakie kwestie powinno się jednak uwzględnić kupując węgiel poznań? Dlaczego nie jest rekomendowane zwlekanie z zakupem wspomnianego opału? Jaki rodzaj węgla będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

Koks

Warto mieć świadomość, że składy węgla poznań sprzedają różne rodzaje omawianego materiału opałowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wspomniany koks jest uzyskiwany przez przemysłowe wygrzewanie węgla kamiennego. W ten sposób koks jest w stanie utrzymywać stosunkowo wysoką kaloryczność wynoszącą 28 MJ/kg.

Dlaczego jeszcze warto postawić na ten węgiel poznań ceny? Koks jest bowiem pozbawiony siarki oraz gazów. Nie można oczywiście zapomnieć, że koks charakteryzuje się bardzo długim czasem spalania oraz wysoką wydajnością. Wadą tego rodzaju węgla jest niestety wysoka cena sprzedaży.

Kostka

Kolejnym rodzajem węgla kamiennego jest kostka. Wspomniany materiał opałowy cechuje się przede wszystkim kalorycznością wynoszącą od 27 do 29 MJ/kg. Dlaczego jeszcze warto postawić na ten węgiel Poznań ceny?

Renomowane składy węgla poznań sprzedają produkt, który wyróżnia się stosunkowo wysoką kalorycznością, a także wydajnością. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kostka węgla kamiennego może być bez żadnego problemu stosowana w różnych rodzajach pieców.

Zdecydowanie najczęściej wymienianym minusem tego rodzaju węgla jest wysoka cena. Godny uwagi jest bowiem fakt, że osoba zainteresowana musi zapłacić za tonę kostki około 800 złotych.

Orzech

Kolejnym rodzajem węgla kamiennego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem jest orzech. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany materiał opałowy należy do grupy tzw. węgli grubych. Jest to oczywiście związane z granulacją orzecha.

Warto również wiedzieć, że posiada kaloryczność od 25 do 26 MJ/kg. Należy także zdawać sobie sprawę, że spala się znacznie szybciej od kostki, gdyż posiada mniejszą objętość. Osoby zainteresowane zaopatrzeniem się w tonę tego rodzaju węgla muszą mieć przygotowaną kwotę około 630 złotych. Nie jest oczywiście rekomendowane sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *