E papier – technologia która pomaga w oszczędzaniu w firmie

E papier, czyli wyświetlacze EPD, to technologia, która najpowszechniej wykorzystywana jest w urządzeniach konsumenckich, jednak przemysł również docenia ją z wielu względów, a jednym z głównych czynników, które przyczyniają się do jej popularności, są spore oszczędności.

Wyświetlacze EPD a oszczędności poczynione na kosztach energii

E papier to technologia oparta na zjawisku elektroforezy, co oznacza, że wewnątrz wyświetlacza umieszczone są cząsteczki elektronicznego atramentu, który formuje się w obraz dzięki prądowi o bardzo niskim napięciu, co czyni tę technologię wysoce oszczędną.

Wyświetlacze takie pobierają energię tylko wtedy, kiedy zmienia się na nich wyświetlaną treść i nie są zasilane one z sieci, lecz z baterii, na której mogą działać długie lata. Zastąpić nimi można tradycyjne wyświetlacze między innymi w kioskach, na elektronicznych tablicach informacyjnych i przy stanowiskach pracy, w tym jako element maszyn.

Oszczędności poczynione na drukowaniu

E papier to także spore oszczędności na drukowaniu, gdyż można zastąpić małymi wyświetlaczami EPD na przykład etykiety w sklepach, co wiele sieci na całym świecie już czyni. Biorąc pod uwagę fakt bardzo dużej częstotliwości zmiany cen produktów i to, że często w ciągu dnia drukować trzeba kilka etykiet z ceną na jeden produkt, daje to ogromne wręcz oszczędności w skali miesiąca.

Wyświetlacze EPD mogą zastępować też w wielu miejscach pracy i w miejscach publicznych rozmaite tablice informacyjne z drukowanymi na papierze informacjami. Można na nim wyświetlać różne bieżące informacje, grafik pracy, plany budynków itp. Wyświetlacze takie są montowane w kioskach, gdyż także są one dotykowe.

Wysoka trwałość

Wyświetlacze z e papieru są niezwykle trwałe. Zamontowane w firmie, będą w niej służyć wiele lat bez konieczności dokonywania napraw, gdyż są bardzo mało awaryjne. Do tego ich podatność na wstrząsy jest znikoma – nie jest łatwo je uszkodzić, w przeciwieństwie do tradycyjnych wyświetlaczy.

W połączeniu z coraz niższymi cenami takiego rozwiązania jest ono doskonałym sposobem na poczynienie większych oszczędności w firmie. Dodatkowo upowszechniają się w przemyśle też e papierowe wyświetlacze kolorowe, które w niedługim czasie zupełnie zrewolucjonizują wiele firm, poprawiając znacznie komfort pracy i umożliwiając cięcie kosztów, będąc też cennym nabytkiem dla firm, które troszczą się o środowisko naturalne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *