Czy warto postawić na zawiesia łańcuchowe?

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, jakie zalety posiadają zawiesia łańcuchowe. Faktem jest, że mogą być one wykorzystywane do wielu różnych celów. Szeroki zakres zastosowań jest przede wszystkim wynikiem doskonałych parametrów technicznych. Oczywiście nie istnieją rozwiązania idealne, które posiadają wyłącznie zalety. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Nieprzeciętny udźwig

Zawiesia łańcuchowe doskonale sprawdzają się w przypadku konstrukcji narażonych na wysokie obciążenia. Należy wiedzieć, że wartość DOR znajduje się na nieprzeciętnie wysokim poziomie, co zwiększa zakres możliwości. Oczywiście dokładna wartość omawianego parametru zależy od rodzaju zawiesia. Istnieje możliwość transportowania nawet 30-tonowego ładunku, co jest znakomitym wynikiem.

Faktem jest, że konkurencyjne rozwiązania nie są tak rozwinięte pod względem odporności na ekstremalne obciążenia. Sprawia to, że zawiesia łańcuchowe mogą zostać wdrożone wszędzie tam, gdzie inne uchwyty kompletnie nie dają rady. Pamiętajmy jednak o konieczności doboru odpowiedniego produktu do typu i wagi przenoszonego ładunku. Jest to absolutną podstawą do tego, aby zagwarantować oczekiwany poziom ergonomii.

Podwyższona wytrzymałość

Przed zakupem zawiesia łańcuchowego dobrze jest sprawdzić opnie na temat konkretnej marki. Nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Jakość zawsze powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Produkt musi być wykonany z certyfikowanego tworzywa, które spełnia szereg rygorystycznych norm oraz standardów.

Najczęściej można spotkać się ze stalowymi zawiesiami łańcuchowymi, które są odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie trzeba więc obawiać się o pojawienie przedwczesnych śladów użytkowania.

Wysoka masa własna

Mówiąc o wadach zawiesi łańcuchowych nie można nie wspomnieć o relatywnie wysokiej masie własnej. O wiele lżejsze są modele wykonane z np. poliestru, jednak z oczywistych względów nie posiadają one tak dobrych właściwości użytkowych.

Kolejnym minusem opisywanego produktu jest fakt, że często nie może być on wykorzystywany w środowisku kwaśnym, co niesie za sobą pewne ograniczenia, szczególnie jest przenoszenie ładunków odbywa się w warunkach przemysłowych. Ceny zawiesi łańcuchowych są dość wysokie, jednak jest to inwestycja na lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *