Palety z tworzyw sztucznych vs. palety drewniane

Palety plastikowe, w porównaniu do palet drewnianych, posiadają wiele zalet i zachęcają do siebie, swoją dużą ładownością, a także trwałością.

Palety plastikowe – trwałe, higieniczne

Palety z tworzywa sztucznego, są wykonane z wysokiej jakości surowców. Są one bardzo ładowne, stabilne, trwałe i zarazem higieniczne. Produkcja palet plastikowych umożliwia otrzymanie takich samych parametrów produktów i wyeliminowanie słabszej partii palet, które można często spotkać w przypadku palet standardowych.Na zamówienie klienta, palety plastikowe producent może przygotować w specjalnych kolorach, a także odpowiednio oznakować.

Palety z plastiku a palety drewniane

Palety z tworzyw sztucznych mają wiele zalet w porównaniu do palet drewnianych. Przekonują do siebie użytkowników swoją trwałości i ładownością. W przypadku ich użytkowania nie trzeba obawiać się wystających gwoździ czy odłamków drewna, które mogą zranić pracownika lub uszkodzić towar. Bardzo ważnym atutem jest to, że palety plastikowe są bardzo higieniczne, a dodatkowo łatwe do utrzymywania czystości w związku z ich gładką powierzchnią. W związku z tym można stosować je w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, gdzie często wykorzystywanie palet drewnianych jest niewskazane lub wręcz zabronione.Kolejną ważną zaletą jest to, że palety plastikowe nie trzeba poddawać wstępnej obróbce chemicznej, ani przygotowywać odpowiednich dokumentów celnych, co wiązać się może z dodatkowymi nakładami kosztów i pracy. Poza użytkowymi zaletami palet z tworzywa sztucznego, należy pamiętać, że są one dopuszczone do użytkowania w krajach gdzie standardowe palety drewniane są zakazane.

Palety z tworzyw sztucznych są dużo lżejsze od tych standardowych, dodatkowo są neutralne pod względem masy, gdyż przechowywane na zewnątrz, nie chłoną wody. Dodatkowo są przyjazne środowisku, ponieważ: pochodzą z materiałów z recyklingu, są bardzo trwałe, można użytkować je przez wiele lat, a po ich eksploatacji można poddać je recyklingowi. Niektóre typy palet można składować jedną na drugiej, co umożliwia przechowywanie ich w większej ilości w stosie.

Palety plastikowe stanowią alternatywę dla palet drewnianych, ponieważ dzięki nim można zwiększyć wydajność, zmniejszyć uszkodzenia transportowanego produktu czy uszkodzenia podczas pracy, co może wpłynąć na oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *