Opakowania dla przemysłu – tanio i odpowiedzialnie

Konsumenci często nie dostrzegają jak istotne kwestię w zapewnieniu odpowiedniego funkcjonowania firmy stanowi proces logistyczny, w tym zapewnienie odpowiednich opakowań do wysyłki produktów gotowych. A właściwy dobór opakowań ma wpływ nie tylko na koszty całego procesu, ale także na efektywność w procesie pakowania i wysyłki do klienta.

Rodzaj dostosowany do produktu

Rodzaje stosowanych opakowań będą się różnić w zależności od branży przemysłu w której funkcjonuje firma, ale jedna cecha jest zawsze niezmienna. Opakowania muszą gwarantować transport produktów gotowych, tak by ani samo opakowania ani warunki transportu nie wpłynęły negatywnie na jakość transportowanych produktów.

Do przechowywania i transportu produktów płynnych i sypkich najczęściej stosuje się kadzie i wiadra plastikowe, są stosunkowo tanie, wytrzymałe, dodatkowo w zależności od rodzaju zastosowanego plastiku można w nich przechowywać bardzo zróżnicowane produkty od silnej, agresywnej chemii po produkty spożywcze. wiadra plastikowe sprawdzą się też jako alternatywa dla worków foliowych do przechowywania różnego rodzaju drobnych produktów, i co jest ważne, jeśli zależy nam na odpowiedzialnym prowadzeniu biznesu, można je stosować wielokrotnie.

Z dbałością o planetę

Na szczęście dla środowiska naturalnego coraz więcej przedsiębiorstw stara się brać odpowiedzialność za to jak działalność ich firmy wpływa na środowisko naturalne. Dla naszej planety ważne są nawet niewielkie kroki we właściwym kierunku. A jednym ze sposobów może wybić świadomy wybór rodzaju stosowanych opakowań. I choć wydawałoby się, że kartonowe opakowania są najbardziej ekologiczne, to nie do końca tak jest. Proces ich produkcji też obciąża środowisko naturalne, a kartony często są jednorazowe. Dlatego coraz częściej tam gdzie to jest możliwe firmy stosują opakowania wielokrotnego użytku takie jak pojemniki i wiadra plastikowe. Co ważne, takie pojemniki często mogą być wykonywane z plastiku z recyklingu, a dodatkowo mogą być wykorzystywane przez długie miesiące, a czasem i lata.

By koszt był jak najniższy

Zastosowanie opakowań wielokrotnego użytku, choć w zakupie wydaje się kosztowne to w dłuższej perspektywie pozwala wygenerować istotne oszczędności. Ale to nie jedyny sposób na obniżenie kosztu. Warto sprawdzić, czy kupując w dużej ilości np. wiaderka plastikowe producent nie sprzeda im nam taniej, niż nasz tradycyjny dostawca. Warto pamiętać, że otrzymując duże zamówienie na te przykładowe wiaderka plastikowe producent spersonalizuje często nam je gratis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *