Kontener IBC – innowacyjne rozwiązanie w transporcie produktów płynnych

Transport i magazynowanie produktów płynnych to nie lada wyzwanie dla każdego inwestora, a także firmy logistycznej. Zdecydowanie w tych kwestiach potrzebne są rozwiązania, które zapewnią bezpieczny i sprawny przepływ produktów od producenta do ostatecznego odbiorcy. Obowiązują tutaj żelazne reguły.

Paletopojemnik IBC to przewozu cieczy

Produkty płynne oraz półpłynne stanowią bardzo dużą część całego transportu. Jest to więc niewątpliwe dziedzina, która potrzebuje innowacji, które odpowiednio zabezpieczą ciecze i sprawnie dostarczą je we wskazane miejsce. Kontener IBC to nowoczesne pod względem technologicznym rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo magazynowanym cieczom i pozwala ograniczyć koszty logistyki. Dostępny w wymiarach, które pozwalają na dopasowanie go idealnie do potrzeb inwestora, jest ergonomicznym i wydajnym sposobem na transport płynów, z którego korzystają rozmaite branże, w tym między innymi spożywcza, kosmetyczna czy farmaceutyczna. W jaki sposób ogranicza koszty logistyki? Między innymi dzięki możliwości składania.

Jakie właściwości posiada kontener IBC?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim rodzaj materiału, z jakiego został wykonany. Wysokiej jakości tworzywo jest całkowicie obojętne dla magazynowanych produktów spożywczych, zapewnia więc im całkowitą higienę, poza tym tworzywo jest odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, a także promieniowanie UV. Gładkie ścianki bardzo łatwo utrzymać w czystości, nie zatrzymują one również wody, co może w konsekwencji prowadzić do rozwijania się pleśni czy grzybów. Paletopojemnik IBC jest więc niezwykle higienicznym sposobem na różnego rodzaju produkty płynne wykorzystywane między innymi w branży spożywczej.

Możliwość składania, czyli zalety logistyczne

Kontener IBC to pojemnik, który po opróżnieniu może zostać złożony do mniejszej postaci i tym samym można zaoszczędzić nawet 60% zajmowanej powierzchni magazynowej. Jest to niewątpliwe cecha, która przekłada się na oszczędności dla firm logistycznych i tym samym także inwestorów. Pojemniki tego rodzaju produkowane są także w standardowych wymiarach, co umożliwia nie tylko obsługę wszystkimi wózkami widłowymi, ale także zapewnia kompatybilność z innymi pojemnikami wykorzystywanymi w transporcie. Dzięki temu jest to rozwiązanie niezwykle korzystne pod względem logistycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *