Jak wybrać dobre kartony tekturowe?

Zakup odpowiednich kartonów tekturowych nie należy do najprostszych. Pod uwagę trzeba wziąć sporo czynników, bo wybór jest duży. Każda hurtownia kartonów ma w swojej ofercie kilkaset różnych modeli. Można wybierać pomiędzy rozmiarami, kształtami, kolorami i różnymi parametrami. Na co zwracać uwagę przy wyborze kartonów tekturowych? Co warto wiedzieć o ich zakupie?

Kartony hurtownia – różne rozmiary

Przy zakupie kartonów tekturowych przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Powinny one być na tyle duże, by w ich wnętrzu zmieścił się produkt lub konkretny rodzaj ładunku przy możliwie małej ilości wypełniacza. Oczywiście w przypadku transportu towarów delikatnych trzeba raczej upewnić się, że w pudełku z kartonu wystarczy miejsca na niezbędne zabezpieczenia. Kartony tekturowe same w sobie mogą być niezłym zabezpieczeniem dla towaru, o ile są odpowiednio dobrane i są wykonane z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości.

Kartony hurtownia a nośność kartonu

Każdy karton tekturowy ma maksymalną pojemność. Ma on też maksymalną wagę, jaką jest w stanie utrzymać bez rozdarcia się na kawałki. Warto o tym wiedzieć zwłaszcza jeśli kartony tekturowe mają służyć do przeprowadzki albo do przenoszenia ciężkich rzeczy. W takim wypadku zdecydowanie trzeba sprawdzić nośność kartonu i upewnić się, że jest ona wystarczająca. W razie potrzeby w hurtowni można znaleźć też kartony o zwiększonej nośności, które są zaprojektowane w specjalny sposób.

Możliwość zadruku kartonu

Hurtownia kartonów może zaproponować też takie modele, które nadają się do zadruku. Mogą one być wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem dla firm, które sprzedają tysiące produktów. Personalizacja kartonów jest bardzo oryginalnym pomysłem, który zwraca uwagę na przesyłki oraz sprawia, że są wyjątkowe i wyróżniają się na tle zwyczajnych kartonów. Trzeba też pamiętać, że zadrukowane kartony mogą pełnić rolę gadżetu marketingowego, który dociera do wielu osób, zanim jeszcze trafi do finalnego odbiorcy. Zadruk jest dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *